Atkal spriež par debašu laika limitu Rīgas domē – koalīcija nobalso par 10 minūšu ierobežojumu

Pievienot komentāru

Turpinās galvaspilsētā valdošo politiķu konflikts ar opozīciju pārstāvošajiem deputātiem. Rīgas domē pieņemts jauns regulējums, kas ierobežo deputātu tiesības domes amatpersonām uzdot jautājumus.

Saskaņā ar jau kārtējo reizi apstiprinātajām izmaiņām turpmāk domnieki domes sēdēs ziņotājam jautājumus varēs uzdot katrs 10 minūtes, savukārt, kad tiks skatīts pašvaldības budžets, katra deputāta jautājumiem tiks atvēlētas 20 minūtes.

Nesaskaņas starp domes koalīciju un opozīciju ilgst jau kopš marta, kad tika noteikts trīs jautājumu limits.

Neapmierinātību ar jaunajiem ierobežojumiem pauž opozīcijas partijas, pamatojoties, ka nereti saņemtās atbildes esot formālas un tikai padziļināta iztaujāšana var sniegt nepieciešamo rezultātu.

Tāpat netiek slēpts, ka šādā veidā tiek izdarīts spiediens uz domes vadītāju Nilu Ušakovu, kuram koalīcijas pārstāvji jautājumus neuzdod vispār. Arī pirmdienas sēdē savu viedokli pauda tikai opozīcija un Nils Ušakovs.

Nils Ušakovs
Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņa”

Šajā priekšlikumā – 10 minūtes, katram deputātam, tas nozīmē – pie vidēja lēmumprojekta, deputāti varēs uzdot jautājumus četras ar pusi stundas, kas ir tuvāk vārda brīvībai pēc savas būtības nekā kārtībai.

Iepriekš Ušakovs solīja, ka neierobežotu skaitu jautājumu varētu uzdot domes komitejās, taču atsaucoties uz “Vienotības” deputātu pieredzi, ierobežojumi pastāv arī tur.

Olafs Pulks
Rīgas domes deputāts, “Vienotība”

Iepriekšējā komitejas sēdē mani kolēģi gribēja uzdot jautājumus, taču Andris Ameriks noorganizēja balsojumu un pārtrauca jautājumu uzdošanu. Jūs vairākkārt teicāt, ka to varēs darīt komitejas sēdēs, bet prakse rāda, ka nevar.

Atzinumu par pirmdien pieņemtajiem grozījumiem pašvaldības uzraugošā Vides un reģionālās attīstības ministrija sola sniegt, kad tie būs saņemti un izvērtēti.