Atkal neizdodas no Pieprasījumu komisijas vadības amata atcelt Liepiņu; opozīcija panāk, ka nav kvoruma

11 komentāri

Izmantojot robus juridiskajās procedūrās, Saeimas Pieprasījumu komisijas vadītājas amatā jau atkal izdevies noturēties neatkarīgajai deputātei Lindai Liepiņai, kuru varas partiju politiķi jau vairākkārt centušies atcelt no amata. Liepiņa notiekošo sauc par sportisku spēkošanos viltībā, tikmēr viņas politiskie oponenti Saeimas kolēģes rīcību sauc par nekaunīgu.

Deputāte Linda Liepiņa savulaik ievēlēta Saeimas Pieprasījumu komisijas vadītājas amatā kā partijas ”KPV LV” pārstāve, bet jau pavasara beigās viņa savu politisko spēku pameta un tagad darbojas kā neatkarīgā deputāte. Koalīcijas politiķi vairākkārt centušies Liepiņu atcelt no Saeimas komisijas vadītājas amata, taču cietuši neveiksmi.

Pēdējo reizi šāds mēģinājums notika, kad Liepiņa sēdi bija sasaukusi sestdienā pirms Līgo svētkiem. Pati Liepiņa sēdi pameta, tādējādi panākot, ka nebija kvoruma lēmuma pieņemšanai. Atkal atcelt komisijas vadītāju Liepiņu un viņas vietā iecelt ”KPV LV” deputātu Ivaru Pugu varas partiju deputāti vēlējās trešdien. Tomēr sanākušie opozīcijas deputāti par lēmumu vienkārši nebalsoja, šādi panākot, ka lēmuma pieņemšanai atkal nebija kvoruma. Sēdes ieraksts liecina, ka diskusijas norisinājās augstos toņos.

”Ja jūs vēlaties mainīt komisijas vadītāju, tad es ieteiktu jums izvēlēties nedaudz kvalitatīvāku kandidatūru. Pugas kungs, nekā personīga,” pauda Liepiņa.

”Paldies par vērtējumu manai kvalitātei. Es atceros, kāda jūs pati bijāt, kad šeit pirmās sēdes sēdējāt, cik jūs bijāt kvalitatīva. Jūs mani personīgi aizskārāt. Jūs kā komisijas vadītāja,” atbildēja Puga.

”Liepiņas kundze, man jums nāktos pateikt, ka komisijas vadītāja nav ne klases vecākā, ne skolotāja, ne skolas direktore. Man nav tas viss jāklausās no jums,” norādīja Saeimas Pieprasījumu komisijas deputāts Mārtiņš Bondars (AP).

”Nepiedaloties balsojumā var, tautas valodā runājot, ”noraut” kāda jautājuma izskatīšanu.” Tā savu taktiku skaidro komisijas vadītāja Liepiņa. Viņa norāda, ka varas partiju deputātiem komisijā ir vairākums, tāpēc Liepiņas atcelšana no amata būtu iespējama, ja visi koalīcijas politiķi ierastos uz Pieprasījumu komisijas sēdi. Šodien klāt nebija Nacionālās apvienības deputāta Riharda Kola, kurš ir komandējumā.

”Mēģinājums mani noņemt jau no vasaras – tas man tikai ir kompliments. Šobrīd tas ir tikai sports – kurš būs viltīgāks un stiprāks, tas ir viss. Tas nav naudas jautājums nekādā gadījumā,” pauž Liepiņa. Viņas un opozīcijas kolēģu rīcību, kuri nepiedalījās balsojumā, lai gan bija ieradušies sēdē, kritizē koalīcijas deputāti.

”Ir, teiksim tā, cilvēks, kurš izmanto zināmā mērā savas nekaunības priekšrocību pār citiem. Daži deputāti izliekas, ka viņu nav! Viņi ir sēdē, bet viņi izliekas, ka viņu tur nav,” vērš uzmanību Bondars.

”KPV LV” deputāts Ēriks Pucens par sēdi nolēmis vērsties Saiemas Juridiskajā birojā. Viņaprāt, pretēji Liepiņas viedoklim, šodien tomēr ir bijis kvorums, lai lemtu par komisijas priekšsēdētājas atsaukšanu: ””Saskaņas” deputāti izvēlējās nepiedalīties balsojumā, bet reģistrēšanās lapā bija reģistrējušies. Šeit notiek tāda juridiskā ”paukošanās” par to, vai bija kvorums, vai nebija kvorums.”

Pucens norāda, ka uz nākamo sēdi plānots aicināt Saeimas Juridiskā biroja pārstāvjus, ar kuriem varēs konsultēties par pieņemto lēmumu likumīgumu. Jānorāda, ka Saeimas komisiju vadītāji kopā ar deputātu mēnešalgu saņem arī piemaksu 1287 eiro apmērā.