Atjaunotajā Āgenskalna tirgū trūkst tirgoties gribētāju

13 komentāri
Atjaunotajā Āgenskalna tirgū trūkst tirgoties gribētāju
Foto: Paula Čurkste, LETA

Nesen atjaunotais Āgenskalna tirgus nonācis vairāku izaicinājumu priekšā. Tirgus ēkas ir ļoti sliktā tehniskajā stāvoklī, arī tirgus apkārtne ir visnotaļ atbaidoša. Netālā spēļu zāle pievilina ļaudis, kas rada neomulīgu sajūtu tirgus apmeklētājiem.

Kalnciema kvartāla teritorijas sakārtošana mums prasīja 18 gadus, un pieļauju, ka ar Āgenskalnu varētu būt līdzīgi, – tā saka jaunā Āgenskalna tirgus priekšnieks Kārlis Dambergs.

Domnieki atzinīgi vērtē Damberga aktivitātes – kā nekā viņš bija vienīgais, kas pieteicās atdzīvināt tirgu, ko bija plānots likvidēt. Domnieki pamanījuši, ka tirgus darbojas, taču ir pustukšs. Nekāda lielā konkurence tirgotāju starpā pagaidām nav.

“Atgūt vecos tirgotājus, vai pievilināt jaunos, ka viss būs labi, nav tik viegli. Šis ir brīdis, kad zemnieki paši ir traktoros, vāc ražu. Tiem, kuriem ģimenes ir lielas, ir tirgū. Ir produkti, kurus grūti tirgot ārā, ceram, ka no novembra varēsim nodrošināt segtās tirdzniecības vietas,” skaidro SIA “Kalnciema iela” īpašnieks Kārlis Dambergs.

Vēl viena problēma – tirgus ēku sliktais tehniskais stāvoklis. Sevišķi, administrācijas nams. “Ēka, pēc BVKB atzinuma, nav lietojama. Mēs kā arhitekti skatījāmies uz kompleksu, lai spētu maksimāli ātri uzsāktu darbības. Lielākā daļa – restaurācijas darbi,” norāda projekta vadītājs Roberts Valdmanis.

Atbaidošā spēļu zāle, kas pievilina šaubīgus tipāžus, nebūt neliek omulīgi justies tirgus klientiem. “Es ļoti ceru, ka Āgenskalns ir centrs, un drīz spēļu zāles tiks likvidētas. Līdz šim sadzīvojam labi, esmu pārliecināts, šī funkcija ar tumšajiem spoguļu stikliem un visu to, kas notiek riņķī, nenāk pa labu Āgenskalnam,” pauž Dambergs.

Nākotnes ieceres ir optimistiskas. Tirgus galvenās ēkas pirmajā stāvā paredzēts ierīkot 65 patstāvīgas tirdzniecības vietas. Otrā stāva telpas plānots izīrēt, ierīkot lasītavu, ko varēs izmantot arī konferenču rīkošanai.

13 komentāri