Atjaunotā Mežaparka estrāde uzņems rekordlielu skatītāju skaitu

0 Komentāru

Pēc pusotra gada Latvijā atkal gaidāms Dziesmu svētku brīnums, kas notiks rekonstruētā Mežaparka Lielajā estrādē. Šodien ar gaidāmajām pārmaiņām sabiedrību iepazīstināja projekta autori. Lai arī tās galvenokārt skars skatītāju zonu, kas tiks pilnībā pārbūvēta, vecās estrādes pagaidu paplašināšana ļaus pirmoreiz 13 000 dziedātāju lielajam korim skanēt vienā balsī.

Paralēli estrādes izbūves darbiem, tiks izbūvēta svētku nodrošināšanai nepieciešamā infrastruktūra – elektroapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas un lietus novadīšanas tīkli Ostas prospektā un Atpūtas alejā; Jančevska prospektā līdz zaļajam teātrim; helikoptera nosēšanās laukums ārkārtas gadījumiem; jauns piebraucamais ceļš no Viestura prospekta līdz esošiem dalībnieku autobusu stāvlaukumiem.

Tiks ierīkotas jaunas dalībnieku pulcēšanās vietas, ūdens pieslēguma vietas, papildu mobilo tualešu un izbraukumu tirdzniecības vietas gar Ostas prospektu un Atpūtas aleju. Tāpat paredzēts ar elektrību nodrošināt Ostas prospekta malu.

Ja šobrīd tribīnēs satilpst 7510 koristi, tad 2018. gadā svētkos būs 9802 koristu vietas, no kuriem 2292 tiks izvietoti pagaidu koka tribīnes. Savukārt skatītāju lauka jaunā platība būs 22 197 kvadrātmetri, kuros būs nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem pašreizējo 23 000 sēdvietu vietā.

Tāpat projektā plānots izveidot četrus torņus, kas nodrošinās apgaismojumu estrādē, turklāt tajos būs radio un televīzijas pieslēguma akas. Turklāt zem jaunā skatītāju laukuma plānots izbūvēt divu līmeņu telpas, kurās būs ierīkotas gan tualešu telpas, kas nodrošina 30 000 apmeklētāju vajadzības, gan platības dažādām tirdzniecības vietām, lai to radītā skaņas netraucētu koncerta akustikai. Šajā vietā būs izvietoti arī medpunkti un informācijas centrs.

Mežaparka Lielās estrādes pirmā posma rekonstrukcijas izmaksas pēc projektētāju aplēsēm ir 23 176 157 eiro, ieskaitot PVN. No tiem 43% finansējuma paredzēti skatītāju laukam, 22% skatītāju lauka aprīkojumam, 25% piebraucamajiem ceļiem un 10% ārējiem inženiertīkliem.

Plānots, ka pirmā posma rekonstrukcijas darbi tiks nodoti ekspluatācijā 2018. gada 18. jūnijā. Jau nākamnedēļ, 10. janvārī, plkst. 10.00 Rīgas domes Īpašuma departamenta Iepirkuma komisija pieņems lēmumu par iepirkuma izsludināšanu Mežaparka Lielās estrādes pirmā rekonstrukcijas posma būvdarbiem. Orientējoši 10. martā tas noslēgsies, un aptuveni mēneša laikā tiks izvēlēts uzvarētājs, lai, vēlākais, pēc Lieldienām varētu noslēgt līgumu un uzsākt būvniecības darbus.

Foto: Preses konference par Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas projektu

0 Komentāru