Atjaunos izdemolēto Zemes mātes biroju

Komentāri

Latvieši piemin ne tikai savus tuvos aizgājējus, bet gatavi pieminēt arī tos cilvēkus, par kuriem, iespējams, nemaz nav dzirdējuši. Zemes mātes birojs bija vieta, kur daļa no šiem cilvēkiem tika pieminēti, bet – vai jūs maz zināt, kas ir Zemes mātes birojs un kas ar to ir noticis?

Zemes mātes birojs tika izveidots pirms 10 gadiem Rīgas Lielajiem kapiem, godinot tur apglabātos cilvēkus. Mākslinieks Aigars Bikše ar domubiedriem izveidoja instalāciju – biroju ar datorekrānu, kas vēstīja par kapos apglabātajiem cilvēkiem. Lai arī mēdz teikt, ka laika zobs mēdz “sagrauzt” visu, tomēr šoreiz vandaļi ir izrādījušies nadzīgāki – Zemes mātes birojs ir izdemolēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr mākslinieks A. Bikše ir gatavs atjaunot instalāciju, taču cer uz Rīgas domes palīdzību turpmākā objekta apsardzē. Vairāk – skaties video.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl