3 komentāri

Starp daudzajiem patvēruma meklētājiem Muceniekos dzīvo arī sīrietis Muhameds. Jaunais vīrietis Latvijā nelegāli ieceļojis no Krievijas, kur studēja. Viņa dzīve ir kā trilleris – bēgšana pa naksnīgiem mežiem, kur bijis liecinieks drauga nāvei, dzīve cietumā Igaunijā un visbeidzot – mokoša neziņa par savu nākotni, deportētam atpakaļ uz Latviju.

Vēl šajā pavasarī Muhameds studēja interneta tehnoloģijas Maskavā un papildus tam strādāja vietējā austrumu restorānā par menedžeri un bārmeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saņemot pavēsti par iesaukšanu Asada armijā un uzzinot, ka viņa uzturēšanās atļauja Krievijā netiks pagarināta, vienīgais risinājums bija – bēgt.

Sīrijā vēl pagaidām dzīvo viņa vecāki ar mazo māsu, divi brāļi gaida pārējo ģimeni Vācijā, vēl divi brāļi bēgot iestrēguši Grieķijā. Loģisks kļūst jautājums, kādēļ vīrieši spēka gados tomēr nedodas atpakaļ uz dzimteni, lai aizstāvētu savu ģimeni, bet meklē patvērumu Eiropā? Muhamedam uz šo jautājumu ir sava atbilde.

Neviens nezina, pret ko būs jākaro. Ir valdības spēki, ir Islāma valsts, viena cita islāma partija, kas ir pret Islāma valsti, ir arī Brīvības armija, Kurdu karotāji. Tie visi ir sīrieši! Ja tu karosi pret tiem, tu tāpat nogalināsi savus brāļus. Ja tu negribi asinis, negribi nogalināt –  ir jābēg prom.

Muhameds, tāpat kā vairāki citi sīrieši, Krievijas cilvēku tirgoņiem samaksāja 6 tūkstošus eiro, lai nokļūtu Zviedrijā. Taču sākumā bija jānokļūst Latvijā. Naktī, brienot cauri pielijušiem biezokņiem. Vienam no viņa tautiešiem ceļojums beidzās turpat mežā.

Visapkārt bija ūdens, bridām kādas 30 stundas. Manam draugam, kurš nomira, bija 45 gadi. Viņš bija pārguris un nomira ar sirdstrieku. Turpat arī pakrita. Vīrs, kas mūs veda uz Latviju, solīja, ka piezvanīs kādam, lai savāc viņu.

Pārējie sīrieši turpināja ceļu, un netraucēti šķērsoja Latvijas–Krievijas robežu pa mežu. Ar autobusu aizbrauca uz Rīgu, kur vairākas dienas dzīvoja viesnīcā. Tad ar Sīrijas vadītāja apliecību kā vienīgo dokumentu rokā kāpa uz prāmja, lai dotos uz Igauniju. Tallinas ostā sīriešus jau gaidīja drošībnieki. Turpmākie divi mēneši pagāja cietumā.

Deportēti uz Latviju, sīrieši nekavējoties pieprasīja bēgļa statusu. Pašmāju policisti bijuši krietni laipnāki un saprotošāki par igauņiem. Tagad viņš dienas pavada garlaicībā Muceniekos, reizi pa reizei aizbrauc uz Rīgu.

Atbilde būs 28. novembrī, taču izskatīšana var ievilkties. Kādam viņa draugam bija jāgaida 11 mēneši, līdz viņš saņēma atļauju palikt Eiropā. Muhameds nezina, cik ilgi valsts izskatīs viņa prasību, bet labprāt strādātu jebkādu darbu. Paradoksāla situācija – bēgļi nīkst, grauž saulespuķu sēklas, bet strādāt nedrīkst.

Muhameds ir pārliecināts, ka Sīrija kā vienota valsts nekad vairs nepastāvēs. Miers iestāsies tikai tad, kad valsti sadalīs. Tikmēr Muhameds, tāpat kā tūkstošiem tautiešu, visticamāk, dzīvos Vācijā, kur ir radinieki, kas palīdzēs iekārtoties darbā un nostāties uz savām kājām.

Sīrijas kaimiņos – Lībijā, Turcijā – sīriešu bēgļus uztver naidīgi, un tur neesot nekādu iespēju dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi…

TOP komentāri

 • Agnese
  0 0 0

  Agnese

  Nedomāju, ka Muhameds melo. Situācija tāda noteikti arī ir. Sīrijā patiešām karo valsts armija pret daudziem un dažādiem militāriem grupējumiem.
  Uzmanību piesaista ģimenes lielums un izveicīgums.. 2 brāļi Vācijā, 2 Grieķijā, pats no Krievijas gribēja uz Zviedriju, vēl kads palicis Sīrijā.. Vācijā tuvinieki palīdzēšot iekārtoties... tā arī šie geto un mafijas rodas.
  Muhameds droši vien jauks un izglītots cilvēks
 • Ilona Vīnberga
  0 0 0

  Ilona Vīnberga

  Ja sīrieši paliks manā tēvutēvu zemē, tad tas būs nāves spriedums man, maniem bērniem un mazbērniem,
 • edis roziņš
  0 0 0

  edis roziņš

  Šinī gadījumā ļoti augstprātīgu pozu ieņēmusi Krievija, resp.: lai tā Eiropa aizrijas, tad arī mēs tur ieiesim! Bet Muhamedam varbūt tiešām būs iespēja palikt Latvijā. 07.09.15.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl