ATD vērsusies policijā, lūdzot pārbaudīt invalīdu pārvadājumus Rīgas sabiedriskajā transportā

Pievienot komentāru
ATD vērsusies policijā, lūdzot pārbaudīt invalīdu pārvadājumus Rīgas sabiedriskajā transportā
EDIJS PĀLENS, LETA

Autotransporta direkcija (ATD) lūgusi Valsts policiju (VP) iesaistīties jautājuma skaidrošanā par invalīdu pārvadājumiem Rīgas pašvaldības sabiedriskajā transportā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja ATD valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Viņš informēja, ka direkcija pagājušajā nedēļā vērsusies VP ar lūgumu veikt zināmas darbības. “Esam pabeiguši izvērtējumu un pagājušajā nedēļā esam iesnieguši VP vēstuli ar lūgumu no viņu puses veikt zināmas pārbaudes un darbības,” teica Godiņš.

Pēc viņa teiktā, direkcija vērsusies VP, jo ATD nav tādu resursu, lai pārliecinātos par radušos aizdomu pamatu. “Ir lietas, par kurām mums ir aizdomas, bet ar mūsu resursiem vai mūsu specifiku nav iespējams pārliecināties, vai mūsu aizdomām ir pamats. Tas, ko mēs lūdzam VP, ir palīdzēt pārliecināties, vai mūsu aizdomām ir pamats, vai nav,” teica Godiņš.

Jau vēstīts, ka, analizējot Rīgas domes un “Rīgas satiksmes” sniegto informāciju par pasažieru ar pirmās un otrās grupas invaliditāti pārvadājumiem, ATD ir radušās aizdomas par nekorektu minēto kategoriju pasažieru pārvadājumu uzskaiti Rīgas pilsētas nozīmes maršrutos.

Tādēļ līdz pilnīgai situācijas noskaidrošanai, Sabiedriskā transporta padome 29. martā nolēma uz mēnesi aizturēt avansa dotāciju 2,2 miljonu eiro apmērā Rīgas domei par pasažieru ar invaliditāti pārvadājumiem 2019. gada otrajā ceturksnī, šādu lēmumu skaidrojot ar ATD pienākumu pārliecināties, ka dotācija nonāks tiem mērķiem, kam tā tiešām ir paredzēta.

Godiņš minētajā Sabiedriskā transporta padomes sēdē sacīja, ka izpēte tiek veikta, jo pastāv krasas atšķirības starp pārvadāto personu ar invaliditāti skaitu, tostarp “Rīgas mikroautobusu satiksme” pārvadājusi 14% invalīdu, “Rīgas satiksme” – 4%, bet reģionālie pārvadātāji – 8%. Vienlaikus “Rīgas mikroautobusu satiksmē” 22% personu ar invaliditāti saņēmuši biļetes pie vadītāja, bet “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļos – 9%. Apkopojot datus par invalīdu pārvadājumiem Rīgas sabiedriskajā transportā, secināts, ka ir personas ar invaliditāti, kas mēnesī e-talonu validējušas 250-300 reižu.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta – pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu – plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Saruna ar Kristiānu Godiņu