Komentāri
Atceries! Svecītes pie Rīgas pils mūra jānovieto īpaši izveidotā režģī
FOTO: LETA

Jau rīt, 11. novembrī, Latvijā svinēsim Lāčplēša dienu. Un viens no vizuāli iespaidīgākajiem notikumiem ir piemiņas svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūriem.

Lai ar sveķiem un sodrējiem nesabojātu Rīgas pils mūra sienas, 11. novembra krastmalā pie mūra sienām uzstādīti nerūsējošā tērauda režģi, kur iedzīvotāji tiek aicināti izvietot svecītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban 11. novembra krastmalā tie jau ir uzstādīti un piestiprināti pie Rīgas pils mūra. Tā ir noņemama konstrukcija, kuru turpmāk vienmēr plāno izmantot Lāčplēša dienā, lai Rīgas pils vēsturisko mūri pasargātu no nokvēpšanas un termiskās iedarbības.

Iedzīvotāji tiek aicināti svecītes nelikt uz ietves, bet izmantot tam paredzētās novietnes.

Režģu sienai paredzēti 175 posmi, tās garums ir 184 metri, bet platums – viens metrs. Speciālisti aprēķinājuši, ka kopumā šajās konstrukcijās būs iespējams izvietot 10 500 svecīšu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl