Komentāri
Atceries! Jumta attīrīšana no sniega ir katra nama īpašnieka pienākums
FOTO: LETA

Pamatīgais putenis šodien būtiski apgrūtinājis satiksmi gan Rīgā, gan visā Latvijā, rīta pusē kavējās pat vilcienu satiksme. Bieza sniega sega krājas ne tikai uz ielām, bet arī uz namu jumtiem.

To tīrīšana ir katra ēkas īpašnieka pienākums, tomēr vēlams izvērtēt, vai pats saimnieks spēs notīrīt jumtu droši bez piemērota ekipējuma, zināšanām un prasmēm.

Ēkām ar vairākiem stāviem tīrīšanas darbus veic industriālie alpīnisti, kas iesaka sākt šos darbus laikus, kamēr nav izveidojusies pārāk bieza un smaga sniega kārta vai lāstekas, kas var radīt draudus gājējiem un ielās novietotajām automašīnām.

Par nenotīrītiem jumtiem var ziņot Rīgas izpilddirekcijām. Ja tomēr gadās nelaime un gājējam vai transportlīdzeklim uzkrīt sniegs vai lāsteka, ar pretenzijām civiltiesiskā kārtā var vērsties pret ēkas saimnieku, taču svarīgi ir izsaukt policiju un fiksēt notikušo, lai būtu pierādījumi nodarītajam kaitējumam.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl