Atbildīgie dienesti atgādina svētku laikā neaizmirst par savu un sava mājokļa drošību

0 Komentāru

Svētku kņada cilvēkus mēdz padarīt neuzmanīgus, tāpēc šis laiks saspringts ir glābējiem un mediķiem, kuri mudina neaizmirst par savu, bērnu un mājokļa drošību. Sevišķi uzsvērts ievērot ugunsdrošību un būt prātīgiem ar pirotehniku – katru gadu saistībā ar to gadās traumas.

Svētku laikā namu pārvaldnieki un apsaimniekotāji saņem divtik izsaukumu nekā ikdienā. Visbiežāk cilvēki sūdzas par elektrības pārrāvumiem, kad svētku rosībā vienlaikus darbinātas un pārslogotas vairākas elektroierīces, kā arī aizdambējušos kanalizāciju – apsaimniekotāji aicina klozetpodā nemest maltīšu pārpalikumus.

Sevišķa vērība jāpievērš ugunsdrošībai – jāpieskata sveces eglītē vai adventes vainagā. Nereti problēmas rodas ar pirotehniku, kuras dēļ mediķiem katru gadu kādam jāsteidz palīgā.

“Ir gadījumi, kad jauno projektu īpašnieki, kam dzīvokļi atrodas pēdējos stāvos un ir plašās terases, no kurām šauti salūti. Ir bijis, kad kaste mēdz apgāzties, tad šauts nekontrolētā virzienā, kas ir pretrunā ar ugunsdrošības noteikumiem,” atklāj nekustamo īpašumu pārvaldnieks un apsaimniekotājs Gatis Roze.

Brīvdienu laikā uzdarbojas laupītāji, tāpēc nav ieteicams atstāt logus vēdināšanas režīmā, kas kramplaužiem ir ērts iekļūšanas ceļš. Speciālisti vēl iesaka pārliecināties, vai kārtīgi aizgriezti ūdens krāni, jo visai bieži saņemti izsaukumi par appludinātiem kaimiņu dzīvokļiem.

Savukārt policija atgādina, ka, dodoties uz svinību vietu vai pēc tam mājup, ka alkohola un stūrēšana nav savienojamas darbības.

“Policija veiks pastiprinātus reidus. Ne tikai dzērājšoferus apturēt, bet kontrolēsim, vai autovadītāji ievēro citus drošības aspektus, kā, piemēram, drošības jostu izmantošana ne tikai pašiem, bet arī pasažieriem,” uzsver Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.

Mediķi mudina svētku kņadā nepiemirst par bērnu uzmanīšanu. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka svētkos bērni visai viegli var satraumēties.

“Ļoti bieži svētkos bērni applaucējas, uzraujot sev virsū karsta ūdens, tējas vai kafijas krūzes, kas ir galda malās atstātas. Tāpat virtuvē, tiekot klāt karstiem katliņiem un pannām. Pagājušajā gadā bija tāds negadījums, kad mazs bērns bija atradis dāvanu lentu un nopietni aizrijās, ka bija vajadzīga neatliekamā palīdzība. Cits mazulis bija ticis pie stikla eglītes rotājuma, kas bija saplīsis, un mazulis bija nopietni aci savienojis,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Ņemot vērā, ka svētku laikā ne visas aptiekas būs atvērtas, mediķi iesaka laikus sagādāt aptieciņu un nodrošināties ar, piemēram, termometru un pretdrudža zālēm. Visu diennakti būs sazvanāms arī ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis – 66016001.

0 Komentāru