1 komentārs

Saeima atbalstījusi sankciju noteikšanu Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Melnajā sarakstā iekļauti 49 cilvēki, un viņiem būs liegts ieceļot Latvijā. Par to gan vēl būs jālemj valdībai.

Magņitskis bija advokāts, kurš mira 2009. gadā pēc tam, kad gandrīz gadu bija pavadījis Krievijas pirmstiesas aizturēšanas izolatorā, kur tika pakļauts spīdzināšanai un fiziskai vardarbībai, un viņam arī tika liegta medicīniskā aprūpe.

Magņitski arestēja pēc tam, kad viņš bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā.

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Kalniņš, aicinot atbalstīt sankciju noteikšanu, akcentēja, ka tā ir Latvijas goda lieta.

Ojārs Kalniņš
Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs, “Vienotība”

Magņitska lēmuma projekts ir atgādinājums par būtisko gan mums pašiem, gan visai demokrātiskajai pasaulei. Tiesiskums, demokrātija un cilvēktiesības ir mūsu valsts pamatvērtības, kuras esam gatavi aizstāvēt vienmēr.

Lai gan sankciju vēršana pret Magņitska lietā iesaistītajiem Saeimā tiek vērtēta pretrunīgi, ar balsu vairākumu tika atbalstīts lēmums likt valdībai papildināt Latvijai nevēlamo personu sarakstu.

TOP komentāri

  • Kalnozolam
    0 0 0

    Kalnozolam

    Par paklusēšanu izteicās nevis Miterāns, bet Žaks Širaks. Citreiz varbūt pašam vajag paklusēt, nevis, muldot, izgāzties kā vecai sētai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl