Komentāri
Atbalsta finansiālo ierobežošanu vēja elektrostacijām
FOTO: LETA

Saeimas deputāti galīgajā lasījumā atbalstīja valsts finansiāla atbalsta ierobežošanu vēja elektrostacijām. Proti, vēja stacijām noteikts termiņš valsts subsīdiju saņemšanai ir 20 gadi. Iepriekš atbalsts bija beztermiņa.  

Labojumi elektroenerģijas tirgus likumā skars 15 šādus objektus, tai skaitā Andra Šķēles ģimenei pastarpināti piederošo uzņēmumu.

Saeimas sēdē opozīcijas deputāti rosināja vēl īsāku termiņu, taču koalīcijas deputāti brīdināja par tiesvedības riskiem un milzu zaudējumiem valsts budžetam

Nākamgad Latvijas iedzīvotāji elektroenerģiju iegādāsies brīvajā tirgū un dārgāk nekā šobrīd. Cenu veidos elektrības cena biržā, tirgotāja uzcenojums, pievienotās vērtības nodoklis, kā arī obligātā iepirkuma komponente.

Tā  no elektrības lietotāju kabatām prasījusi milzu summas – kopumā 11,7 miljonus eiro. Andra Šķēles ģimenei daļēji piederošie vēja parki vien – 3,9 miljonus eiro. Saskaņā ar Saeimas lēmumu 2002. gadā dāsnās subsīdijas vēja parkiem noteiktas uz mūžīgiem laikiem.

Saeimas deputāti šodien asi diskutēja par izmaiņām Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz ierobežot subsīdijas vēja parkiem līdz 20 gadiem. Opozīcijas deputāti rosināja noteikt vēl īsāku termiņu.

Rezultātā deputātu vairākums atbalstīja valdošās koalīcijas priekšlikumu nosakot 20 gadu termiņu subsīdiju saņemšanai . Piemēram, ja uzņēmums darbību uzsācis 2002. gadā, finansiālu atbalstu no valsts iedzīvotājiem tas varēs saņemt vēl astoņus gadus. Likuma izmaņas gan neattiecās uz citiem atjaunojamās enerģijas ražotājiem, piemēram, mazajiem HES.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl