AT prasa Saeimai ierobežot ”pašvaldību avīžu” negodīgo konkurenci

Komentāri
AT prasa Saeimai ierobežot ”pašvaldību avīžu” negodīgo konkurenci
FOTO: Pixabay

Saeima ir jānosaka stigrs un vienlaikus nepārpotams regulējums pašvaldību izdotajiem laikrakstiem un tajos būtu jāaizliedz komercreklāmu izvietošana, ja tas apdraud neatkarīgo reģionālo laikrakstu darbību.

Lēmumu, kurā paustas bažas par viedokļu daudzveidības neesamību  pašvaldību avīzes,  pieņēmusi Augstākā tiesa. Tā  pieprasījusi  pirmās instances tiesai  vēlreiz caurskatīt neatkarīgas avīzes ”Bauskas Dzīve” strīdu ar Iecavas domes izdoto laikrakstu, par zaudējumu piedziņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laikraksta ”Bauskas dzīve” tiesāšanas ar Iecavas novada domes izdoto plašsaziņas līdzekli ”Iecavas ziņas” uzskatāma par   paraugprāvu strīdā par to, vai pašvaldībām ir tiesības izdot savas avīzes kā medijus.

Augstāka tiesa (AT) lēmumā uzsver, ka pašvaldības avīzēm, lai tā attaisnotu savu eksistenci, ir attiecināmi tie paši principi kā neatkarīgiem medijiem – tiem jākalpo visas sabiedrības interesēm, nedrīkst izcelt kāda politiskā spēka intereses un jādod iespēja paust viedokli arī opozīcijai, kas praktiski nenotiek. Tāpat šie pašvaldību dotētie izdevumi nedrīkst  kropļot konkurenci reklāmas tirgū, kā rezultātā neatkarīgie mediji bankrotē.

Ja ņem vērā, ka pašvaldību izdotais laikraksts jau saņem līdzekļus no budžeta un viņi vēl pieņem komercreklāmas, tas nozīme viņi tiešām ļoti negodīgi konkurē ar privātajiem laikrakstiem.

Advokātu biroja Sorainen pārstāvji, kas ”pro bono” tiesā pārstāv  Bauskas dzīves intereses, uzskata, ka tiesas lēmums ir būtisks pavērsiens gadiem ilgušajā cīņa pret tā sauktajam pašvaldību avīzēm.

Taču AT savā lēmuma neliek pašvaldību izdevumus likvidēt, tā vietā Saeima uzdots valdošo haosu novērst.

Neticot, ka Saeima varētu aicinājumam atsaukties, ”Bauskas dzīves” aizstāvji šobrīd apsverot iespēju vērsties Satversmes tiesā, lai panāktu pašvaldību avīžu pilnīgu aizliegumu.

Jāatgādina, ka līdz šim vietvaru izdevumu ierobežošanai skaļi iebildusi Latvijas pašvaldību savienība, kuras lobijs Saeimā ir ļoti spēcīgs.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl