Komentāri

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, kurš pārstāv Latviju NATO aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, apstiprināja, ka ASV tankus un bruņumašīnas Latvijā varētu ievest jau līdz šā gada beigām.

Runa ir par pastāvīgu ASV tanku un citas tehnikas klātbūtni Baltijas valstīs. ASV smagā bruņojuma izvietošana plānota Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Rumānijā un Bulgārijā. Tehnika, visticamāk, atradīsies Ādažu militārajā bāzē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts

Nav runa, ka ekipējumu noliks, lai tas rūsētu. Ekipējumu tur noliks, lai varētu mācīties, strādāt, mācīt karavīrus. Līdz ar to loģiski, ka tas būs pie poligoniem, mūsu gadījumā – pie Ādažiem. Es domāju, ka šie ir būtiski lēmumi Latvijai, jo mēs redzam, ka NATO un NATO dalībvalstis ne tikai ar vārdiem atbalsta mūsu drošības stiprināšanu, bet arī ar darbiem.

Savukārt NATO aizsardzības ministru sanāksmē pieņemts lēmums par turpmāku alianses militārās klātbūtnes pastiprināšanu Austrumeiropā. Ministri atbalstīja alianses ātrās reaģēšanas spēku personālsastāva trīskāršošanu, palielinot to no 13 līdz 40 tūkstošiem karavīru.

Ātrās reaģēšanas spēku sastāvā paredzēts izveidot arī 5000 vīru lielu triecienvienību, kuru iespējams iesaistīt kaujā 48 stundu laikā.

Lasi vēl