ASV sankciju dēļ Lembergs, visticamāk, nesaņems deputāta algu

13 komentāri

Pēdējās dienās notikumi ap Aivaru Lembergu attīstās kūlas ugunsgrēka ātrumā. Trešdien uz ārkārtas sēdi sanāca valdība, lai steigšus lemtu par reformām ostu pārvaldībā. Arī tranzīta nozares uzņēmumi lielā tempā mēģina novērst to, ka ASV noteiktās sankcijas pret Lembergu atstātu smagu nospiedumu uz visu šo tranzīta nozari. Dillemas priekšā ir arī Lemberga ilgstošie sadarbības partneri Saeimā – ZZS.

Tikmēr, papildus ASV finanšu ministrijas lēmumam iekļaut Aivaru Lembergu sankciju sarakstā, arī ASV Valsts departaments nācis klajā ar savu paziņojumu par aizliegumu Lembergam un viņa ģimenes locekļiem iebraukt Amerikas Savienotajās Valstīs.

Vašingtona uzskata, ka Lembergs kā amatpersona bijis “iesaistīts apjomīgā korupcijā”, līdz ar to viņam, viņa sievai Kristīnei un bērniem – Anrijam un Līgai Lembergiem – no šodienas ir liegts ierasties ASV.

Reaģējot uz to, premjers Krišjānis Kariņš (JV) lūdza pašvaldību lietu ministriju veikt pārbaudi: “Es esmu uzdevis VARAM ministram Jurim Pūces kungam izvērtēt, vai Ventspils dome strādā atbilstoši likuma un valsts interesēm, un vai tur būtu vai nebūtu nepieciešama kāda rīcība no valdības puses.”

Pašvaldību ministrijā pagaidām atturas prognozēt, vai pret Lembergu kā deputātu varētu tikt piemēroti kādi ierobežojumi. Nav arī skaidrs, kā Lembergs turpmāk varēs saņemt deputāta algu. Tikmēr Finanšu un kapitāla tirgus komisija otrdienas vakarā aicināja bankas pārtraukt apkalpot Lemberga kontus. Līdz ar to iesaldēti visi ienākošie un izejošie pārskaitījumi, arī no Ventspils pašvaldības.

Par spīti daudzajām neskaidrībām, deputāta mandātu Lembergs neplāno nolikt. Uz to viņu arī nemudina ZZS, kuri pilnībā uzticoties ilggadējam sadarbības partnerim.

“Mēs rūpīgi sekojam līdzi, bet visi fakti, kas minēti ziņojumā, tas nekas jauns nav, man liekas. Mēs esam pārsteigti, ka tieši šobrīd tas viss notiek. Es domāju, ka tas ir saistīts ar valsts amatpersonām, kuras sniegušas informāciju,” saka ZZS deputāts Armands Krauze.

Savas domas šajā lietā pauž arī cits “zaļzemnieku” deputāts Gundars Daudze: “Mēs paši iznesam šmuci no mājas un pēc tam no tās pašas informācijas, ko esam iznesuši ārā, pēc tam mēs brīnāmies, ka notiek tādas vai citādas reakcijas. (TV3: Bet tad Jūs piekrītat, ka kaut kāda šmuce ir ar Lemberga kungu?) Es nepiekrītu jums tajā ziņā, ka būtu kaut kas kaut kur mainījies pēdējā pusgada vai gada laikā. (TV3: Vai Lemberga kungam būtu jāturpina pildīt pienākumus Ventspils domē?) Tas ir viņam pašam jāizlemj! (TV3: Bet kā Jums liekas?) Tas ir viņam pašam jāizlemj, ņemot vērā situāciju. (TV3: Bet jūs saprotiet, ka viņš pat nevarēs algu saņemt?) Tāpēc es saku, ka viņam pašam ir jāizvērtē. (TV3: Kā Jūs viņa vietā rīkotos?) Es neesmu, paldies Dievam, tāda vietā!”

Jāatgādina, ka ASV Finanšu ministrija Lembergu melnajā sarakstā iekļāva, jo uzskata, ka “viņš sistemātiski izmanto politiskās partijas un korumpētus politiķus saviem ekonomiskiem ieguvumiem.”
13 komentāri