Komentāri

Nacionālie bruņotie spēki nākamgad plāno saņemt bezpilota lidaparātus, kas iegādāti ar ASV finansiālu atbalstu 2,4 miljonu eiro apmērā.

Atbilstoši ASV valdības Ārvalstu militārā finansējuma programmai Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks piegādātas trīs taktiskās bezpilota lidaparātu sistēmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paredzēts, ka šīs vairāk nekā trīs miljonus dolāru vērtās sistēmas stiprinās novērošanas un izlūkošanas spējas.

Katrā sistēmā ir trīs bezpilota lidaparāti, tātad Nacionālie bruņotie spēki kopā saņems deviņus lidaparātus. Operacionālās drošības apsvērumu dēļ Aizsardzības ministrijā gan neatklāj, vai lidaparātus varēs arī apbruņot.

Jau ziņots, ka Nacionālie bruņotie spēki sākuši attīstīt bezpilota lidaparātu koncepciju, kas pieņemta 2016. gadā. Finansiālu palīdzību Latvijas armijai ASV sniedz jau vairāk nekā 20 gadu. Arī pirms divām nedēļām pēc ASV un Baltijas valstu prezidentu tikšanās ASV valdība paziņoja, ka piešķirs apmēram 170 miljonus dolāru lielkalibra munīcijas iepirkšanai Baltijas valstu bruņoto spēku vajadzībām, kā arī armijas mācību un aprīkojuma piegādes programmām.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl