Komentāri

Nacionālie bruņotie spēki nākamgad plāno saņemt bezpilota lidaparātus, kas iegādāti ar ASV finansiālu atbalstu 2,4 miljonu eiro apmērā.

Atbilstoši ASV valdības Ārvalstu militārā finansējuma programmai Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks piegādātas trīs taktiskās bezpilota lidaparātu sistēmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Paredzēts, ka šīs vairāk nekā trīs miljonus dolāru vērtās sistēmas stiprinās novērošanas un izlūkošanas spējas.

Katrā sistēmā ir trīs bezpilota lidaparāti, tātad Nacionālie bruņotie spēki kopā saņems deviņus lidaparātus. Operacionālās drošības apsvērumu dēļ Aizsardzības ministrijā gan neatklāj, vai lidaparātus varēs arī apbruņot.

Jau ziņots, ka Nacionālie bruņotie spēki sākuši attīstīt bezpilota lidaparātu koncepciju, kas pieņemta 2016. gadā. Finansiālu palīdzību Latvijas armijai ASV sniedz jau vairāk nekā 20 gadu. Arī pirms divām nedēļām pēc ASV un Baltijas valstu prezidentu tikšanās ASV valdība paziņoja, ka piešķirs apmēram 170 miljonus dolāru lielkalibra munīcijas iepirkšanai Baltijas valstu bruņoto spēku vajadzībām, kā arī armijas mācību un aprīkojuma piegādes programmām.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl