FOTO: ASV karavīri pārbauda Gaiļezera slimnīcas gatavību uzņemt karā cietušos

2 komentāri

ASV, Lielbritānijas, Somijas un Norvēģijas armijas šodien unikālās mācībās slimnīcā Gaiļezers inscenējumā testēja, vai Latvijas mediķiem var uzticēt ārstēt savus militāristus sadursmju gadījumos.

Šī ir pirmā reize, kad ASV militārie helikopteri nolaižas pie slimnīcas Gaiļezers, testējot Latvijas mediķu spēju reaģēt ārkārtas situācijā, palīdzot ievainotiem karavīriem.

Mācību inscenējumā ar šautām un sprādzienos plēstām brūcēm pēc militāra negadījuma Rēzeknē un Ādažos uz Gaiļezeru tiek atvesti 28 karavīri trīs piegājienos. Cik tieši katrā no reizēm militāristi iepriekš neinformēja mediķus. Beigās izrādījās, armija bija apzināti mainījusi lielu daļu scenārija.

Lai atvieglotu uzdevumu, kaujas laukā karavīriem pat tika noteikta steidzamības pakāpe, taču mediķus pievīla angļu valoda.

Ievainotajiem karavīriem rokās iespiestās zīmes ar uzrakstu – priority/urgent – nozīmē, ka Latvijas mediķiem viņi bija jāved uz slimnīcu pašiem pirmajiem, bet izrādās Latvijas mediķi nav spējuši šo uzrakstu saprast angliski, un ievainotos ir atstājuši guļam šeit uz lauka, bet aizveduši tos, kuriem palīdzība nebija jāsniedz prioritāri.

”Šo aspektu pieminēs kopējā novērtējumā,” saka Aizsardzības ministrijā, taču uzņemšanas nodaļas vadība akcentē, – daudz būtiskāk ir slimnīcas kopējā kapacitāte.

Turklāt mācības notika reālā laikā un paralēli visiem ikdienas darbiem, kad slimnīcā tika ievesti arī parastie iedzīvotāji ar tiešām reālām veselības problēmām. NATO partneru pirmais iespaids par Gaiļezeru kā Latvijas vienīgo katastrofu slimnīcu – ir ļoti labs.

Šajās mācībās NATO partneri vērtēja, vai var uzticēties Latvijas medicīnai arī katastrofu situācijās ar masveidā ievainotiem karavīriem. Līdz šim bija paredzēts viņus vest ārstēšanai uz Vāciju.

ASV armijas pārstāvis LNT Ziņām norādīja, ka dos zaļo gaismu saviem aizokeāna apdrošinātājiem slēgt līgumu ar slimnīcu Gaiļezers.

TOP komentāri

  • Inese
    +2 +2 0

    Inese

    Pat Gaiļezerā ielīduši ASV.Parastajiem latviešiem,slimniekiem jau tur vietas nav,jo nav par ko samaksāt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl