Komentāri
ASV īpašais sūtnis uzskata, ka īpašumu atdošana ebreju kopienai ir sākums lielākam procesam
FOTO: LETA

Piecu īpašumu atdošana Latvijas ebreju kopienai būtu labs sākums, taču ir jādomā par visu ebreju kopienas pirmskara īpašumu atdošanu vai kompensēšanu. Šādu viedokli intervijā LNT Ziņām pauda ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Nikolass Dīns.

Viņš šonedēļ bija ieradies Latvijā, lai runātu par ebreju īpašumu restitūciju ar valdības pārstāvjiem, Saeimas deputātiem un Latvijas ebreju kopienu.

“Parlamenta komisija vērtē šos likumprojektus, kas ir liels solis uz priekšu. Šis ir sākums lielākam procesam, kas attiecas uz lielāku skaitu īpašumu. To ir nedaudz mazāk par trim simtiem – tie bija ebreju kopienas īpašums. Process ir vērsts uz to, lai šos īpašumus atdotu ebreju kopienai,” savu pozīciju skaidroja Dīns.

Pēc ASV pārstāvja domām, īpašumu atgriešana būtu vēsturiskās netaisnības izlabošana. Vienlaikus Dīns uzsvēra, ka viņa mērķis ir atbalstīt restitūcijas procesu.

Saeimas Ārlietu komisija jau vairākus mēnešus skata likumprojektus, kas paredz piecu īpašumu atdošanu ebreju kopienai Latvijā. Tikmēr Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome saskaitījusi 270 īpašumus, kas piederējuši kopienai pirms Otrā pasaules kara un nav atgūti. Kopiena norāda, ka īpašumi būtu vai nu jāatdod, vai nu par tiem būtu jāizmaksā kompensācija.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl