Komentāri
ASV īpašais sūtnis uzskata, ka īpašumu atdošana ebreju kopienai ir sākums lielākam procesam
FOTO: LETA

Piecu īpašumu atdošana Latvijas ebreju kopienai būtu labs sākums, taču ir jādomā par visu ebreju kopienas pirmskara īpašumu atdošanu vai kompensēšanu. Šādu viedokli intervijā LNT Ziņām pauda ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Nikolass Dīns.

Viņš šonedēļ bija ieradies Latvijā, lai runātu par ebreju īpašumu restitūciju ar valdības pārstāvjiem, Saeimas deputātiem un Latvijas ebreju kopienu.

“Parlamenta komisija vērtē šos likumprojektus, kas ir liels solis uz priekšu. Šis ir sākums lielākam procesam, kas attiecas uz lielāku skaitu īpašumu. To ir nedaudz mazāk par trim simtiem – tie bija ebreju kopienas īpašums. Process ir vērsts uz to, lai šos īpašumus atdotu ebreju kopienai,” savu pozīciju skaidroja Dīns.

Pēc ASV pārstāvja domām, īpašumu atgriešana būtu vēsturiskās netaisnības izlabošana. Vienlaikus Dīns uzsvēra, ka viņa mērķis ir atbalstīt restitūcijas procesu.

Saeimas Ārlietu komisija jau vairākus mēnešus skata likumprojektus, kas paredz piecu īpašumu atdošanu ebreju kopienai Latvijā. Tikmēr Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome saskaitījusi 270 īpašumus, kas piederējuši kopienai pirms Otrā pasaules kara un nav atgūti. Kopiena norāda, ka īpašumi būtu vai nu jāatdod, vai nu par tiem būtu jāizmaksā kompensācija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl