Komentāri

“ABLV” banka par “pilnīgi nepieņemamām” nosaukusi ASV Finanšu ministrijas apsūdzības kukuļdošanā.

Saskaņā ar ASV finanšu noziegumu apkarotāju ziņojumu, “ABLV” bankas vadība līdz 2017. gadam devusi kukuļus Latvijas amatpersonām, lai censtos nepieļaut, ka pret banku tiek vērstas tiesiskas darbības. Noliedzot, ka “ABLV” bankas darbinieki būtu iesaistīti kukuļdošanā, bankas pārstāvis Vadims Reinfelds paziņoja, ka banka šodien vērsusies Valsts policijā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ar lūgumu pārbaudīt šo informāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Vadims Reinfelds
“ABLV” bankas izpilddirektora vietnieks

Nedz banka, nedz bankas darbinieki nekad nav izdarījuši kukuļdošanu attiecībā ne pret vienu amatpersonu. Ar šādu publikāciju faktiski apsūdzot bankas vadību un tās pārstāvjus sevišķi smagu noziegumu izdarīšanā, ir nodarīts ievērojams kaitējums bankas reputācijai.

Savukārt, komentējot ASV apsūdzības, ka “ABLV” banka ir iesaistīta plaša mēroga naudas atmazgāšanas shēmās un citos noziegumos un tāpēc tai draud ASV sankcijas, Vadims Reinfelds sacīja, ka šādi apgalvojumi balstīti uz pieņēmumiem un informāciju, kas nav bankas rīcībā.

Vadims Reinfelds
“ABLV” bankas izpilddirektora vietnieks

“ABLV” banka piekopj nulles tolerances politiku attiecībā uz klientiem, kuru darījumi var tikt saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, terorisma finansēšanu vai sankciju pārkāpumiem.

“ABLV” bankai ir tiesības 60 dienu laikā sniegt savus iebildumus ASV Finanšu ministrijai, ko tā arī plāno darīt, lai mēģinātu atspēkot apsūdzības un novērstu ASV sankciju ieviešanu.

Pašlaik banka turpina darbu, tomēr notikušo sauc par “nepārvaramas varas situāciju”, tāpēc daļa pakalpojumu klientiem šobrīd var nebūt pieejami.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl