ASV auditori pārbaudīs Latvijas banku klientu darījumus

Komentāri

Lai pārtrauktu runas, ka Latvijas banku sistēma ir naudas atmazgāšanas paradīze mahinatoriem no bijušajām Padomju Savienības republikām, visas 14 nerezidentus apkalpojošās bankas spers bezprecedenta soli.

Tās atvērs savas durvis ASV auditoriem, ļaujot pārbaudīt klientu darījumus. Amerikāņu uzmanības centrā būs transakcijas ASV dolāros, jo mazās Latvijas bankās notiek viens procents no visas pasaules dolāru darījumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

14 Latvijas bankas, kuru biznesa pamata ir darbs ar nerezidentiem, līdz maijam gaidāma rūpīgākā pārbaude to pastāvēšanas vēsturē. Trīs ASV kompānijas padziļināti pārbaudīs visus klientu failus, darījumu un risku analīzes sistēmas.

Foto

Durvis komercbankas atver labprātīgi, jo vēlas apliecināt amerikāņiem, ka Latvijas finanšu sistēmai var uzticēties un naudas atmazgāšanas skandāli ir izņēmums, nevis norma.

Iemesls, kāpēc Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts Latvija savu banku uzraudzību daļēji atdevusi ASV rokās, ir lielās nerezidentu naudas plūsmas. Tās pamatā notiek ASV dolāros.

Caur Rīgas bankām iziet viens procents no visām globālajam transakcijām ASV dolāros. Tie ir vairāki simti miljardi. Pēc daudzajiem skandāliem no Vašingtonas uz Rīgu atnāca signāli, ka ASV bankas var atteikties apkalpot dolāru pārskaitījumus.

Banku uzraugs prognozē, ka pēc trim treknajiem gadiem šogad nerezidentu naudas plūsma caur Latviju būtiski samazināsies. Tas saistīts gan ar stingrākām drošības prasībām, gan problēmām Krievijas ekonomikā.

Atceroties Parex bankas krahu, amatpersonas mierina, ka lielas un sistēmiskas nerezidentu bankas līdzīgs liktenis nepiemeklēs.

Labā ziņa esot tā, ka šogad varētu turpināties atgūties kreditēšana, kas ilgstoši bijis Latvijas ekonomikas vājais punkts.

Video

Lasi vēl