ASV armija nākamgad varētu palielināt militāro klātbūtni Austrumeiropā

0 Komentāru
ASV armija nākamgad varētu palielināt militāro klātbūtni Austrumeiropā
FOTO: LETA

Pagaidām papildu bruņutehnikas izvietošana minēta varbūtības izteiksmē. Taču pamatojums ir visai nepārprotams – vairot Baltijas valstu un Polijas drošību, reaģējot uz agresīvo Maskavas politiku, kas jau novedusi pie Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Kopš situācijas eskalēšanās Ukrainā, pārmaiņas skar arī tās Austrumeiropas valstis, kuras atrodas NATO sastāvā.

Nedēļas sākumā, ASV armijas komandieris Eiropā Bens Hodžs, atrodoties vizītē Lietuvā paziņoja, ka viņa valsts karavīri Baltijā un Polijā paliks arī nākamgad.

Tagad, bet jau atrodoties, Igaunijā Hodžs klāt pielicis vēl 150 tankus. Tā ziņo aģentūra AFP.

Kā LNT pavēstīja Aizsardzības ministrijā, Bena Hodža paziņojums uztverams kontekstā ar NATO Velsas samitā lemto – proti, pastiprināt, drošības izjūtu alianses austrumos.

Līdzīgu viedokli LNT pauda arī Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš. Viņš uzsvēra, ka par spīti atsevišķiem apgalvojumiem, ka NATO vecās dalībvalstis reāla konflikta gadījumā no konfrontācijas atturēsies, realitātē piektais pants darbojas.

Teorētiski, 150 tanku parādīšanos Austrimeiropā, Krievija var pasniegt kā apdraudējumu savu robežu tuvumā. Tādēļ oficiāli, tanku pārdislokācija tiek definēta kā ļoti ilgu mācību sastāvdaļa , kur karavīri mainīsies, bet tanki paliks.

Daži ASV tanki Ādažu militārajā bāzē, kopā ar šīs valsts karavīriem atrodas jau šobrīd. Cik varētu pienākt klāt pagaidām nav zināms.

Valdība vakar nolēma pusmiljonu eiro atvēlēt biežākām gaisa patruļām, kuras nodrošina sabiedroti valstu iznīcinātāji.
0 Komentāru