Astronomiskais pavasaris Latvijā atnāks ar ziemas laikapstākļiem

Komentāri
Astronomiskais pavasaris Latvijā atnāks ar ziemas laikapstākļiem
FOTO: LETA

Sestdien tūlīt pēc pusnakts plkst. 0.45 iestāsies astronomiskais pavasaris, turpmāk jau diena būs garāka nekā nakts. Savukārt meteoroloģiskais pavasaris Latvijā iestājās pirms mēneša.

Astronomiskais pavasaris nāks ar laikapstākļiem, kas mums vēlreiz liks atcerēties ziemu, – sestdien Latviju šķērsos nokrišņu zona, un lietu nomainīs sniegs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar brāzmainiem ziemeļu vējiem mūsu reģionā ieplūdīs arī daudz vēsākas gaisa masas, līdz ar to daudzviet gaidāma arī nelielas sniega segas izveidošanās. Turklāt sniegs un slapjš sniegs gaidāms arī nākamās nedēļas sākumā un vidū.

Darba nedēļas sākumā saglabāsies arī brāzmaini vēji, pirmdien jūras piekrastē rietumu puses vējš brāzmās sasniegs pat 19 metrus sekundē. Uz ceļiem šādos apstākļos atkal veidosies apledojums.

Gaisa temperatūra naktīs nebūs zemāka kā šajā nedēļā, kad anticiklona apstākļos termometra stabiņš katru naktī noslīdēja līdz no -4 līdz -7 grādiem, arī vēsākajās šī perioda naktīs – naktīs uz svētdienu un pirmdienu – termometra stabiņš noslīdēs līdz -8 grādu atzīmei.

Ievērojami mainīsies temperatūra dienas laikā – ja šonedēļ saulē gaiss katru dienu iesila līdz +16 grādiem, vien piekrastes rajonos, vējam pūšot no vēsā Rīgas līča vai Baltijas jūras puses, dienas nebija tik siltas, tad jau sestdien dienā nebūs siltāk par +4 grādiem, bet svētdien Latvijas austrumos saglabāsies pat neliels sals.

Nedēļas gaitā kļūs siltāk, sals dienas laikā nav gaidāms, tomēr tik siltu pavasara laika apstākļu atgriešanās, kādi valdīja šonedēļ, nav gaidāma; varbūtība, ka gaisa temperatūra paaugstināsies virs +10 grādu atzīmes, ir ļoti neliela.

Stabilāka silto gaisa masu atgriešanās Latvijā notiks aprīlī.

Laika ziņas

Lasi vēl