Astoņu gadu laikā Latvijas glābējsilītēs atstāti 37 bērni

3 komentāri
Astoņu gadu laikā Latvijas glābējsilītēs atstāti 37 bērni
FOTO: LETA

Astoņu gadu laikā Latvijas glābējsilītēs jeb baby box atstāti 37 bērni. Šobrīd gan projekta veidotāji norāda, ka tuvākajā laikā jauno glābējsilīšu ierīkošana valstī netiek plānota.

Baby box jeb glābējsilīšu programma Latvijā tika uzsākta 2009. gadā, un kopš tā laika valstī ir ierīkotas 8 silītes – pa vienai Latvijas lielākajās pilsētās.

Pēc tam, kad mazulis tiek ievietos glābējsilītē un ārsti pārliecinās, ka viņa veselības stāvoklis ir stabils un bērnam nekas nekaiš, tiek uzrunāta ģimene, kas būtu gatava mazuli adoptēt. No 25 Rīgas glābējsilītēs atstātajiem bērniem, divdesmit trīs jau ir adoptēti, savukārt divi bērniņi ir atgriezušies pie savas bioloģiskās mātes. Šādos gadījumos bāriņtiesas kontrole ir stingrāka.

Foto

Līdz šīm baby box tika ievietotas 20 meitenes un 17 zēni. Iemesli, kāpēc sievietes nolemj atstāt bērnu glābējsilītēs ir dažādi, taču galvenokārt tie ir saistīti ar finansiāliem apsvērumiem.

Šobrīd glābējsilītes ir izveidotas aptuveni 30 pasaules valstīs. Novembrī Japānā notiks konference, kurā piedalīsies baby box izstrādātāji no katras valsts, lai dalītos savā pieredzē. Latvijas pārstāvjus tur īpaši gaida – mūsu glābējsilītes ir vienīgās, pie kurām ir izvietoti plakāti ar krīzes konsultāciju tālruņiem, pa kuru piezvanot sieviete var mainīt savu lēmumu par atteikšanos no mazuļa.

Video

3 komentāri