Asociācija: Sporta klubi atsākuši darbu ar lielu risku pārtraukt darbu pavisam

0 Komentāru
Asociācija: Sporta klubi atsākuši darbu ar lielu risku pārtraukt darbu pavisam
IEVA ČĪKA, LETA

Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas biedri pamazām atsākuši vērt vaļā sporta klubus, tomēr pastāv liels risks, ka atsevišķi nozares uzņēmumi varētu pārtraukt darbu pavisam, aģentūrai LETA atzina asociācijas valdes loceklis Gints Kuzņecovs.

“Mēs atveramies ar ļoti lielu risku, ka varam neizdzīvot,” teica Kuzņecovs, piebilstot, ka ir svarīgi, lai šā brīža apstākļos netiktu pārtraukts sporta zālēm paredzētais valsts atbalsts.

Tāpat viņš atzīmēja, ka sporta klubu reģistratūrā strādājošās personas, kuras nav vakcinētas, varētu strādāt pēc līdzīga principa kā  darbinieki tirdzniecības vietu kasēs – maskās un aiz norobežojošās sienas.

Viens no sporta klubiem, kas darbu iekštelpās atsāka otrdien, 15.jūnijā, bija “Lemon Gym”, klientiem atverot trīs no kopumā sešiem sporta klubiem.

“Lemon Gym” Latvijas reģiona vadītājs Jevgenijs Beļakovs aģentūrai LETA sacīja, ka 15.jūnija dienas pirmā puse noritēja bez tehniskām ķibelēm. Vienlaikus viņš nenoliedza, ka apmeklētāju skaits bija būtiski mazāks nekā ierastos apstākļos. Pārsvarā klienti bija ar vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātiem, bet bija arī klienti, kuri pārslimojuši Covid-19 un ar nesen veiktiem negatīviem Covid-19 testiem.

Sporta klubu tīkla “MyFitness” trešdien, 16.jūnijā, “Facebook” platformā veiktais ieraksts liecina, ka no 17.jūnija tiks atvērti arī vairāki “MyFitness” sporta klubi. Vēl tikai pagājušajā nedēļā, norādot uz zemo vakcinācijas aptveri, “MyFitness” bija paziņojis, ka sporta klubus pagaidām neatvērs.

Jau vēstīts, ka cilvēki, kuri vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši, no 15.jūnija var apmeklēt sporta klubus, tostarp arī baseinus, gan trenējoties individuāli, gan apmeklējot grupu nodarbības.

1.jūnijā sāka strādāt nacionālā mēroga digitālais vakcinācijas pret Covid-19 sertifikāts, ar kuru iedzīvotāji var apliecināt vakcinācijas faktu. Sertifikātu var iegūt tīmekļvietnē “covid19sertifikats.lv”. Sertifikāts ir derīgs cilvēkiem, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19, ir pēdējā pusgada laikā pārslimojuši Covid-19, pēdējo 48 stundu laikā ir veikuši Covid-19 testu un tas ir negatīvs, kā arī pēdējo sešu stundu laikā ir veikuši Covid-19 ātro antigēna testu un tas ir negatīvs.

0 Komentāru