Asociācija: “Druvas Unguru” cūku likvidācija neietekmēs Latvijas cūkgaļas tirgu kā tādu

2 komentāri

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartā Saldus novada saimniecība “Druvas Unguri” lielāko daļu cūkgaļas eksportēja, tādējādi aptuveni 15 500 cūku likvidācija Latvijas gaļas tirgu kā tādu neietekmēs, LNT Ziņām atzina Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Dzintra Lejniece.

Tomēr vienlaikus uzņēmums bija viens no lielākajiem šķirnes cūku audzētājiem, līdz ar to sērgas dēļ liels trieciens tiks nodarīts selekcijas nozarei. Asociācijas vadītāja pauda cerību, ka viens no Latvijas lielākajiem cūku šķirņu audzētājiem atsāks darbu.

Ņemot vērā, ka uzņēmums cūkgaļu lielākoties eksportēja, ir grūti noteikt tā tirgus daļu Latvijā.

Jāpiebilst, ka gaļa, kas pēdējo divu nedēļu laikā no ”Druvas Unguriem” piegādāta tās sadarbības uzņēmumiem, tiek atsaukta no tirdzniecības. Zemkopības ministrijas kompetencē ir tas, vai un kādas kompensācijas varētu saņemt šie uzņēmumi.

Jau vēstīts, ka Saldus novada SIA ”Druvas Unguriem” izmaksājamā kompensācija par zaudējumiem, kas radušies  ĀCM dēļ, varētu pārsniegt miljonu eiro, to atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) LNT Ziņām norādīja, ka valdība piektdien apstiprināja 367 000 eiro piešķiršanu ar ĀCM slimo cūku likvidēšanai SIA ”Druvas Unguri”. Finansējums tiks rasts valsts budžeta programmā ”Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

2 komentāri