Asociācija: Apdrošinātāji šobrīd neplāno apmaksāt Covid-19 testus, kas veikti bez ģimenes ārsta nosūtījuma

Pievienot komentāru
Asociācija: Apdrošinātāji šobrīd neplāno apmaksāt Covid-19 testus, kas veikti bez ģimenes ārsta nosūtījuma
EPA / SCANPIX

Latvijā strādājošie apdrošinātāji šobrīd neplāno apmaksāt Covid-19 testus, kas veikti bez ģimenes ārsta nosūtījuma, atzina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

“Pēc Latvijas Apdrošinātāju asociācijas rīcībā esošās informācijas, šobrīd neviens apdrošinātājs neplāno apmaksāt maksas Covid-19 testus, ja nav ģimenes ārsta nosūtījuma,” pauda Abāšins.

Lasi vēl – Aizsilniece: Covid-19 testu veikšana tikai ar ārsta norīkojumu ļaus analīzes veikt daudz mērķtiecīgāk 

Viņš skaidroja, ka, apdrošinātāju ieskatā, kārtība, kad ģimenes ārsts nosūta uz analīžu veikšanu, ir optimālāka nekā līdzšinējā kārtība, jo uz analīzēm iedzīvotāji tiks nosūtīti objektīvi pamatotu iemeslu dēļ, piemēram, cilvēki ar saslimšanas simptomiem, kā arī personas, kuras kontaktējušās ar saslimušo. Vienlaikus nebūs šķēršļu, lai šo nosūtījumu dabūtu, jo ģimenes ārsti ir pieejami arī attālinātās konsultācijās, proti, lai saņemtu norīkojumu uz Covid-19 testu, personām ar slimības simptomiem vai kontaktpersonām nav fiziski jāiet pie ģimenes ārsta.

Vienlaikus Abāšins gan arī atzina, ka atsevišķiem apdrošinātājiem augstākā līmeņa polises varētu segt Covid-19 maksas testus, ja polisē ir iekļauta infekcijas slimību diagnostika, taču, visticamāk, arī šādos gadījumos būs nepieciešams ārsta nosūtījums analīžu veikšanai.

Tāpat asociācijas prezidents norādīja, ka atsevišķi apdrošinātāji piedāvā apmaksāt speciālista maksas konsultāciju, piemēram, maksas terapeits, ja pacients pie viņa vērsies ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19.

Abāšins piebilda, ka apdrošinātāji, tāpat kā līdz šim, apmaksā pacienta iemaksas un līdzmaksājumus, ja tādi rodas ārstējoties un ja tos specifiskos gadījumos neapmaksā valsts kā par sabiedrībai bīstamu slimību.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka no pirmdienas, 26. oktobra, valsts apmaksātos testus var veikt tikai ar ģimenes ārsta nosūtījumu.

Vienlaikus “E.Gulbja laboratorijā” bez ģimenes ārsta nosūtījuma Covid-19 analīzes var nodot par 53 eiro, “Centrālajā laboratorijā” par brīvprātīgi nodotajām analīzēm jāmaksā 45 eiro, bet pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” laboratorijā – 38,83 eiro.