Ašeradens uzdod veikt pārbaudes un plāno vērsties policijā par krāpniecību ar OIK atļaujām

2 komentāri
Ašeradens uzdod veikt pārbaudes un plāno vērsties policijā par krāpniecību ar OIK atļaujām
Foto: LETA

Saistībā ar sižetu TV3 raidījumā “Nekā Personīga”, kurā ir paustas bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) uzdevis nekavējoties veikt pārbaudes.

Raidījumā pausto pārbaudīs Ekonomikas ministrijas kontroles grupa kopā ar pieaicinātajiem ekspertiem.

Raidījums atklāja vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados.

Ekonomikas ministrs Ašeradens uzdevis veikt pārbaudes, izbraucot uz konkrētajām vietām.

Šīs vietas ir “Kriozes”, Saldus pagasts, Saldus novads (SIA “Briedis būve”), Cesvaines iela 18B, Madona, Madonas novads (SIA “Madonas Eko”), Cecīļu iela 12, Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads (SIA “Tektus”), Cecīļu iela 16, Ieriķi, Drabešu pagasts, Amatas novads (SIA “M parks”), Valkas iela 1A, Strenči, Strenču novads (SIA “E Strenči”), SIA “Elektro rīdzene” (Ezera iela 6 , Rīdzene, Vaives pagasts, Cēsu novads), Tirgus iela 6, Seda, Strenču novads (SIA “E Seda”), kā arī Vestienas iela 2, Rīga (SIA “Rīgas enerģija”).

Pārbaužu laikā paredzēts pārliecināties klātienē par koģenerācijas staciju darbību atbilstoši licencei.

Vienlaikus Ašeradens uzdevis “Sadales tīkls” sākt iekšējo pārbaudi saistībā ar izdoto pārbaudes aktu par “Rīgas enerģijas” koģenerācijas stacijas darbību.

Ekonomikas ministrs arī plāno vērsties Valsts policijā par pārbaudes sākšanu saistībā ar iespējamu krāpniecību “Rīgas enerģijas” darbībā.

Jau ziņots, ka pēc deviņdesmito gadu beigu valdību lēmumiem par mazo HES atbalstu, Latvijā sākas mazo HES bums. Un biznesā iezīmējas ”Tautas partijas” cilvēki – par nozari atbildīgā ekonomikas ministra vēlāk premjera Aigara Kalvīša sieva Kristīne, Kalvīša biznesa partneris Edgars Kārkls un medību partneris Jānis Sprinovskis, kam pastarpināti ir biznes Braslas, Cirīšu un Spridzēnu mazajos HES.

“Nekā Personīga” sižets par to, kā zaļā elektrība kļuva par politiķu ģimenes biznesu

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl