Ārzemju drošības dienesti pēta diriģentu Brandavu, kas gūst milzu finansiālo labumu no “Rīgas satiksmes”

7 komentāri

Uzņēmumi “Rīgas karte” un “Rīgas mikroautobusu satiksme” abi saistīti ar pašvaldībā pie varas esošās partijas “Gods kalpot Rīgai” biedru Aleksandru Brandavu. Viņa atalgojums “Rīgas kartē” vien pārsniedz 10 000 eiro mēnesī. 

“Rīgas karte” uztur transporta e-talonu sistēmu, autostāvvietu aparātus un termināļus skolu ēdnīcās. Par e-talonu sistēmas uzturēšanu “Rīgas satiksme” uzņēmuma pērn samaksājusi 15 miljonus eiro – 40% no saviem biļešu ieņēmumiem. Tas ir tikai viens piemērs, cik neizdevīgi ir “Rīgas kartes” pakalpojumi.

Atslēgas persona šajā lietā ir Brandavs. Viņa bizness ir savērpts ap “Rīgas satiksmi” ar filigrānu vērienu, par ko sašutis arī “Rīgas satiksmes” pašreizējais pagaidu vadītājs Anrijs Matīss.

Uzņēmums “Rīgas karte” medijos tiek minēts kā lielākais naudas izsūcējs no “Rīgas satiksmes”. Birojs atrodas ekskluzīvā vietā – Klusajā centrā, Vīladnes ielā.

Brandava kungs gan šobrīd esot “uz slimības lapas”, tā norādīja uzņēmuma pārstāve. Viņa arī sola, ka uzņēmuma vadītājs Ēriks Morizurs plašākus komentārus varētu sniegt nākamnedēļ, tomēr pirmais iespaids par Matīsa izteiktajiem pārmetumiem firmai ir ļoti nepatīkams.

“Rīgas kartes” valdes loceklis Brandavs savu karjeru valsts maizē aizsāka kā Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās Nila Muižnieka padomnieks 2004. gadā. 2010. gadā viņš kļuva par uzņēmuma “Rīgas karte” valdes locekli, aizsākot finansiāli ļoti ienesīgu sadarbību ar “Rīgas satiksmi”.

TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija liecina, ka par Brandavu izmeklēšanu veic ārvalstu privātie drošības dienesti. Šo iestāžu klienti, visticamāk, ir Eiropas bankas, kas vēlējās sadarboties ar “Rīgas satiksmi” Skanstes tramvaja attīstībā, bet projekts tagad iesaldēts.

7 komentāri