Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas deklarēties ārvalstīs

Komentāri

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas deklarēties ārvalstīs. Emigrācijas pētnieki uzskata, ka jau tagad aizbraukšana no valsts mazinās, turklāt ir arī mainījušies iemesli, kāpēc cilvēki nolemj emigrēt.

Pēc sešiem svešumā pavadītiem gadiem Dainis kopš februāra ir atpakaļ dzimtenē. Sākumā apmaiņas programmā studējis Itālijā, pēc tam Spānijā un Vācijā strādājis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš smejas, ka viņa stāsts nedaudz atgādinot pasaku par Sprīdīti, jo pēc pieredzes apļa ārvalstīs ilgas pēc mājām tomēr izrādījušās spēcīgākas. Tagad māju smaržu Dainis var izbaudīt Šokolādes muzejā, kur viņš vada radošās darbnīcas.

Foto

Šobrīd ir pieaudzis to cilvēku skaits, kuri no valsts aizbrauc izglītības nolūkos, tomēr vēl aizvien galvenais emigrēšanas iemesls ir neapmierinošs ienākumu līmenis. Tā secina pētnieku komanda, kas pērnvasar pabeidza darbu pie apjomīgākā emigrācijas pētījuma, kurā aptaujāti vairāk nekā 14 tūkstoši aizbraucēju no Latvijas. Iezīmējas arī vidējā emigranta profils.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) dati liecina, ka šī gada sākumā dzīvesvietu ārvalstīs bija reģistrējuši 144 317 Latvijas valsts piederīgo. Visvairāk deklarējušies Lielbritānijā un Īrijā, tam seko ASV, bet TOP5 noslēdz Vācija un Austrālija.

Dzīvesvietu ārvalstīs reģistrējuši 144 317 Latvijas valsts piederīgie.

Tikmēr Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka pēdējos gados aizbraukšana no valsts mazinās. 2014. gadā vismaz uz vienu gadu no Latvijas aizbrauca nedaudz vairāk nekā 19 tūkstoši, bet iepriekš 22 561. Bet apkopojums par pērno gadu būšot jūnija sākumā.

Emigrācijas jautājumu pētnieks uzskata, ka nākotnē emigrācija turpinās samazināties.

Pētnieks ir pārliecināts, ka pieaugs reemigrējušo tautiešu skaits, kuriem ne reti atgriešanās ir tikpat smags lēmums, kā aizbraukšana. Bet iemesli ir emocionālāki. Tā bijis arī Dainim.

Video

Lasi vēl