Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas deklarēties ārvalstīs

Komentāri

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas deklarēties ārvalstīs. Emigrācijas pētnieki uzskata, ka jau tagad aizbraukšana no valsts mazinās, turklāt ir arī mainījušies iemesli, kāpēc cilvēki nolemj emigrēt.

Pēc sešiem svešumā pavadītiem gadiem Dainis kopš februāra ir atpakaļ dzimtenē. Sākumā apmaiņas programmā studējis Itālijā, pēc tam Spānijā un Vācijā strādājis.

Viņš smejas, ka viņa stāsts nedaudz atgādinot pasaku par Sprīdīti, jo pēc pieredzes apļa ārvalstīs ilgas pēc mājām tomēr izrādījušās spēcīgākas. Tagad māju smaržu Dainis var izbaudīt Šokolādes muzejā, kur viņš vada radošās darbnīcas.

Foto

Šobrīd ir pieaudzis to cilvēku skaits, kuri no valsts aizbrauc izglītības nolūkos, tomēr vēl aizvien galvenais emigrēšanas iemesls ir neapmierinošs ienākumu līmenis. Tā secina pētnieku komanda, kas pērnvasar pabeidza darbu pie apjomīgākā emigrācijas pētījuma, kurā aptaujāti vairāk nekā 14 tūkstoši aizbraucēju no Latvijas. Iezīmējas arī vidējā emigranta profils.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) dati liecina, ka šī gada sākumā dzīvesvietu ārvalstīs bija reģistrējuši 144 317 Latvijas valsts piederīgo. Visvairāk deklarējušies Lielbritānijā un Īrijā, tam seko ASV, bet TOP5 noslēdz Vācija un Austrālija.

Dzīvesvietu ārvalstīs reģistrējuši 144 317 Latvijas valsts piederīgie.

Tikmēr Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka pēdējos gados aizbraukšana no valsts mazinās. 2014. gadā vismaz uz vienu gadu no Latvijas aizbrauca nedaudz vairāk nekā 19 tūkstoši, bet iepriekš 22 561. Bet apkopojums par pērno gadu būšot jūnija sākumā.

Emigrācijas jautājumu pētnieks uzskata, ka nākotnē emigrācija turpinās samazināties.

Pētnieks ir pārliecināts, ka pieaugs reemigrējušo tautiešu skaits, kuriem ne reti atgriešanās ir tikpat smags lēmums, kā aizbraukšana. Bet iemesli ir emocionālāki. Tā bijis arī Dainim.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl