Arvien vairāk cilvēku personisku apsvērumu dēļ kļūst par asins donoriem

0 Komentāru
Arvien vairāk cilvēku personisku apsvērumu dēļ kļūst par asins donoriem
FOTO: LETA

Arvien vairāk cilvēku personisku apsvērumu dēļ kļūst par asins donoriem – dažiem ir vajadzīgs kāds mudinājums, piemēram, uz darbavietu atbraucis Valsts asins donoru centra autobuss, bet citi kļūt par donoru piesakās paši, īpaši, ja kāds radinieks vai draugs iekļuvis nelaimē.

Ernests ir otro reizi mūžā atnācis nodot asinis. Pirmoreiz viņš to darīja pagājušā gada oktobrī. Vēlreiz nodot asinis viņus pamudinājis kāds skumjš notikums – gājis bojā viņa draugs motociklists.

Trombocītu donors Kārlis, kuram Valsts asins donoru centrā jāpavada apmēram stundu laika katrā trombocītu nodošanas reizē, LNT Ziņām viņš stāsta, ka šeit kā donors viesojas regulāri un katru reizi dodas ar prom ar pacilājošu sajūtu, ka kādam ir palīdzēts.

Valsts asins donoru centra asins pagatavojumu krājuma nodaļas ārste Nadežda Aleksandrova atzīst, ka pirms svētkiem pieprasījumu no slimnīcām bijis ļoti daudz, tomēr krājums ir pietiekams un donoru aktivitāte – laba.

Pērn veikts centra pētījums liecina: vairāk nekā 80% aptaujāto donoru norāda, ka galvenais iemesls ziedot asinis ir vēlme palīdzēt līdzcilvēkiem. Tikai piektdaļa norādījuši, ka svarīgs iemesls ir arī kompensācija vai papildu brīvdiena, ko saņem asins donori.

Dienā Valsts asins donoru centram saskaņā ar slimnīcu pieprasījumu nepieciešami 150 donori dienā.

Gan paši donori, gan arī asins donoru centra pārstāvji norāda, ka atalgojums noteikti nav tas, kā dēļ lielākoties cilvēki ziedo asinis.

LNT Ziņu sastaptie asins donori aicina cilvēkus nebaidīties un ziedot asinis.

Jebkuram donoram, kurš ziedo asinis, pienākas brīva darba diena. Viņš saņem izziņu, ko iesniegt darba devējam. To iespējams izmantot jebkurā laikā – pēc savas vēlēšanās. Kopumā tās ir piecas darba dienas gada laikā.

Video

0 Komentāru