Arvien vairāk bērnu sūdzas par šantāžu un emocionālu pazemošanu internetā

Pievienot komentāru
Arvien vairāk bērnu sūdzas par šantāžu un emocionālu pazemošanu internetā
FOTO: LETA

Bērnu uzticības tālrunis saņem aizvien vairāk zvanu saistībā ar apdraudējumu internetā. Bērni sūdzas par šantāžu, izspiešanu, emocionālu pazemošanu, kā arī viņu fotogrāfiju nopludināšanu globālajā tīmeklī. 

Reaģējot uz šo statistiku, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija izveidojusi informatīvas īsfilmas un reklāmas, ar kurām centīsies bērnus un jauniešus izglītot.

Lai izglītotu bērnus par drošību internetā, izveidotas trīs īsfilmas un reklāmas rullīši, kuros attēlotas reālas situācijas, ar kādām saskārušies Latvijas jaunieši. Visās situācijās bērni nosūtījuši intīmas fotogrāfijas svešiem cilvēkiem, kas viņus pēc tam šantažējuši, pazemojuši vai pat izvarojuši.

Statistika Latvijā šajā ziņā ir gaužām skumja, ko pierāda strauji augošais zvanu skaits uz bērnu uzticības tālruni. Jau teju 700 bērnu šogad konsultējušies par drošību internetā, kas ir uz pusi vairāk nekā pērn.

To, ka bērni lētticīgi uzķeras vilinošiem piedāvājumiem internetā, apliecina arī policija. Piemēram, septembrī tika aizturēts pedofils, kas 7 gadu laikā bija ieguvis vairāk nekā 1000 jauniešu un gados jaunu vīriešu kailfoto un video.

Pēc ekspertu teiktā, satraucošākais ir fakts, ka tikai retais no internetā cietušajiem par notikušo kādam pastāstījis.

Nesen veikts pētījums liecina, ka trešdaļa jauniešu vecumā no 11-16 gadiem internetā ir sazinājušies ar kādu, ko nepazīst. 11% bērnu nepazīstamiem cilvēkiem sūtījuši savas fotogrāfijas, savukārt 7% gājuši ar šīm personām satikties reālajā dzīvē.