Arvien gados jaunāki cilvēki sirgst ar diska trūci

Komentāri

Daudzi pašreiz bauda ziemas priekus uz kalna, taču ir cilvēki, kam šis prieks ir liegts. Pie radījuma Bez Tabu vērsušās vairākas mammas, kas ir satrauktas par savu bērnu nākotni, jo pašreiz jauniešu vidū ļoti liels skaits sirgst ar diska trūci.

Lai gan šī slimība parasti piemeklē cilvēkus vecuma grupā no 40 līdz 60 gadiem, ārsti ir pārsteigti, ka pēdējā laikā ar to sirgst arī jaunieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gundars ir 22 gadus vecs jaunietis, viņš par diska trūci uzzināja pirms gada. Kopš tā laika jaunietis nav varējis ne braukt ar riteni, ne ilgstoši sēdēt.

”Viss sākās ar to, ka sajutu jostas daļā sāpes, pēc tam tirpoņa aizgāja uz kājām. Devos pie ģimenes ārsta, un tā arī konstatēja, kas par vainu,” stāsta Gundars.

Neiroķirurgs Igors Aksiks stāsta, ka jauniem cilvēkiem šī kaite attīstās tāpēc, ka jaunieši aizvien biežāk un ilgāk laiku pavada, sēžot pie datora.

”Mazaktīvs dzīves veids, nepareiza statiska poza. Rodas nepareizs mugurkaula izliekums,” stāsta mediķis.

Diska trūce ir mugurkaula stāvoklis, kas rodas, kad starpskriemeļu diska gēlveida centrs caur vājāku vietu tiek izgrūsts uz āru. Ja diska izvirzījums pieskaras vai saspiež tuvumā esošo muguras nervu, var rasties sāpes mugurā un kājās.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl