Ārvalstu studenti izvēlas Latviju lētās studiju maksas un zemo dzīvošanas izdevumu dēļ

0 Komentāru
Ārvalstu studenti izvēlas Latviju lētās studiju maksas un zemo dzīvošanas izdevumu dēļ
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Nākamnedēļ sākas jaunais mācību gads, un to sāks arī daudzi ārvalstu studenti, kas kā savu mācību vietu ir izvēlējušies tieši Latviju.

Kā intervijā “900 sekundēm” norāda Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes ārējo sakaru koordinatore Zane Svilāne, LU pagājušajā mācību gadā bija 423 pilna laika klātienes ārvalstu studenti un šogad provizoriski tiks uzņemti vēl 263 studenti. Visvairāk pārstāvētās valstis ir Vācija, Uzbekistāna, Somija, Itālija un Austrija.

Vācijā labu augstskolu, protams, netrūkst, tomēr ir studenti, kas kā savu mācību vietu izvēlējušies tieši Latviju. Kā norāda LU pārstāve Svilāne, tas skaidrojams ar to, ka LU spēj par samērīgu cenu piedāvāt tieši tādu pašu augstāko izglītību, kādu spēj piedāvāt Vācijā.

“Vācijas studenti pie mums visvairāk mācās ārstniecību, kas ir populārākā programma Latvijas Universitātē. Līdz ar to tas ir mūsu pluss – mēs esam starptautiski novērtēti. Es domāju, ka cenu atšķirība studiju maksā noteikti ir nesamērīga. Latvijā tas ir daudz, daudz lētāk salīdzinājumā ar Vāciju un arī dzīvošanas izmaksas šeit ir daudz lētākas, līdz ar to tie, kas nav gatavi maksāt šīs summas Vācijā, ļoti labprāt studē pie mums,” skaidro Svilāne.

Pagaidām lielākā daļa ārvalstu studentu pēc studiju beigām izvēlas doties atpakaļ uz mājām, un šobrīd tas skaits, kas paliek Latvijā, ir visai niecīgs: “Ir daļa, kas paliek studēt maģistrantūrā vai doktorantūrā, bet lielākā daļa tomēr brauc mājās.”

0 Komentāru