Komentāri
Ārvalstu medijus piesaistījušas Vējoņa ”zaļās saknes” un Facebook profilā norādītā reliģiskā pārliecība – ”pagāns”
FOTO: LETA

Ārvalstu mediji uzmanību pievērsuši Latvijas jaunā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa (ZZS) “zaļajām saknēm” un līdzšinējiem pienākumiem Aizsardzības ministrijā.

Pēc aģentūras AFP aplēsēm, Vējonis ir pirmais “zaļais” prezidents kādā no Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārvalstu mediji arī pievērsuši uzmanību faktam, ka jaunais Valsts prezidents līdz šim ieņēmis aizsardzības ministra amatu un “ieturēja stingru nostāju pret Krieviju, kad tā pagājušajā gadā anektēja Krimu un palielināja savu militāro klātbūtni Baltijas jūrā un reģionālajā gaisa telpā”.

Aģentūra AFP arī pievērsusi uzmanību faktam, ka Vējoņa Facebook profilā vēl nesen kā viņa reliģiskā pārliecība bijusi norādīta – “pagāns”.

Tikmēr Krievijas presē Latvijas prezidentu nomaiņa lielā mērā ignorēta, tikai atsevišķos izdevumos izcelts, ka jaunais Latvijas prezidents ir dzimis Pleskavā. Krievijas medijus vairāk interesējusi latviešu spēkavīra Raimonda Bergmaņa (ZZS) stāšanās aizsardzības ministra amatā.

Latvijas prezidenta maiņai aktīvi sekojusi līdzi Ukrainas prese, laikrakstam Ukraine Today akcentējot, ka Vējonis kā aizsardzības ministrs kritizējis Krimas aneksiju un Krievijas agresiju Ukrainas austrumos.

Skaties galeriju no Raimonda Vējoņa inaugurācijas!

Lasi vēl