Artuss Kaimiņš: Veiko Spolīti, es vienkārši nesaprotu, kā tevi zeme tur?

Komentāri

Par nekvalitatīvi padarītu darbu nauda nepienākas, tā šodien lēma Saeima. Parlaments aicināja deputātus Veiko Spolīti un Gunti Kalniņu atmaksāt valstij naudu, kas iztērēta par neveiksmīgo Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbu. Saeimas debates izvērtās vairāk nekā stundu garas, un pirms pusgada izveidotās komisijas tā arī nepieņemtais gala ziņojums tika dēvēts par brāķi ar pareizrakstības kļūdām.

“Tas nekādos rāmjos neliekas iekšā. Parādīt kaut ko komisijai pašās pēdējās dienās – ar drukas kļūdām… Es nevaru tās uzskaitīt, tās ir neskaitāmas. “Banku sektors” tiek saukts par “banku rektoru”,” sašutis bija deputāts Ringolds Balodis (NSL). Tikmēr deputāts Mārtiņš Šics (LRA) komisijas ziņojumu kā recenzents vienkārši noraidītu. “Kas tas tāds ir? Kas tas par brāķi?!”

Komisija nevis izvērtējusi korupcijas, lobēšanas un organizētās noziedzības ietekmi, bet degradējusi parlamentārās kontroles nozīmi, – arī tādi vārdi izskanēja no parlamenta tribīnes.

Artuss Kaimiņš, Saeimas deputāts:

Balsojiet… Nē, es neteikšu “pēc sirdsapziņas”, jo šeit sirdsapziņas dažiem nav. Balsojiet, lūdzu, atbalstiet šo lēmuma projektu. Atceraties, lūdzu, to, ka ir jau šeit meli. Veiko Spolīti, es vienkārši nesaprotu, kā tevi zeme tur? Goda vārds!

Par lēmumprojektu balsoja opozīcija, četri nacionālās apvienības deputāti un Vienotības deputāte, ekspremjere Laimdota Straujuma. Viņas balsojums gan vēlāk izrādījās kļūdains. Tikmēr Spolītis pēc balsojuma raitā solī pameta parlamenta ēku, jo steidzās uz lidostu. Viņš bija pārsteigts, ka par parlamentāra darba veikšanu būtu jāatmaksā nauda. Vai viņš to darīs, deputāts skaidru atbildi nesniedza.

Veiko Spolītis, Saeimas deputāts (V):

Nevar teikt, ka cilvēki tagad dara darbu un tagad pēkšņi kāds lemj, ka viņš nav izdarījis darbu. Tas ir absurds.

Video

Saskaņā ar Spolīša aprēķiniem viņam no komisijas iztērētajiem 14 500 eiro teorētiski nāktos atmaksāt 6155 eiro un 37 centus. Tā kā Saeima tikai aicināja deputātus “rast iespēju” atmaksāt iztērēto naudu, tas nenozīmē, ka valsts naudu tik tiešām saņems atpakaļ. Deputāts Guntis Kalniņš gan paudis gatavību atmaksāt līdzekļus, ja vien būs pieejams attiecīgs mehānisms.

Lasi vēl