Artūrs Irbe atzīst – nozīmīgos momentos dzīvē liela loma bijusi nejaušiem garāmgājējiem

Pievienot komentāru
Artūrs Irbe atzīst – nozīmīgos momentos dzīvē liela loma bijusi nejaušiem garāmgājējiem
Foto: LETA/Ekrānuzņēmums

Barikāžu laikā notika liktenīgs pavērsiens Irbes karjerā – saruna ar nejauši sastaptu svešinieku mainīja visu hokejista dzīvi.

Šo cilvēku A. Irbe sastapa deviņdesmito gadu sākumā – barikāžu laikā – Rīgā. Pirms tam viņš spēlēja Padomju Savienības izlasē, par kuras gūtajām uzvarām liela prieka, kā viņš pats atzīst, nav bijis.

“Iekšēji gandarīts par PSRS komandas uzvarām nemaz nebiju – liela smaida pēc mačiem nemaz nebija. Padomju Savienībā nebija pieņemts īpaši priecāties pēc gūtiem vārtiem. Tā bija tāda apspiesta emociju izrādīšana. Vienīgais, ko es varu darīt pēc tā mača, stāvēt uz tās zilās līnijas, kad tiek spēlēta himna, un skatīties lejā ledū,” atminas A. Irbe.

Tad nāca barikāžu laiks, un barikādēs aktīvi piedalījās arī A. Irbe un citi hokejisti.

“Vienā brīdī kāds cilvēks pienāca klāt un teica – cik forši, ka tu te esi. Tu jau vairs to sarkano padomju hokeja kreklu mugurā nevilksi? Tas bija ļoti svarīgs moments, jo līdz tam nebiju tā iedomājies par to, kas notiks tālāk… [..] tajā brīdī man vajadzēja dot atbildi diezgan zibenīgi – kā tad būs. [..] Mēs paskatījāmies viens otram acīs un es teicu – viss, es vairāk tajā PSRS izlasē nespēlēšu. Tas bija ļoti būtisks jautājums. Es esmu ļoti pateicīgs tam cilvēkam – es nezinu, kas viņš ir, kurš tas bija, bet tas bija viens no zīmīgākajiem momentiem manā dzīvē,” stāsta A. Irbe, atzīstot, ka bieži vien izšķirošos un zīmīgos mirkļos viņa dzīvē liela loma bijusi nejauši sastaptiem cilvēkiem.

Tāpat viņš atceras, ka lielu gandarījuma sajūtu sniedza kāda latviešu vecmāmiņa, kas viņu uzrunāja ielā Rīgā, kas pateicās viņam un visai hokeja komandai par spēli ar Krieviju, kurā viņi uzvarēja.

Foto: Artūrs Irbe bērnībā un karjeras līkločos!

Skaties video!

Filmu par latviešu hokeja leģendu, vārtsargu Artūru Irbi skaties arī te!