Ārsti sagaida e-veselības pilnvērtīgu salāgošanu ar analīžu rezultātiem, vakcināciju un ārstu apmeklējumu datiem

2 komentāri

Rīgā ceturtdien notika pirmā bēdīgi slavenās e-veselības lietotāju padomes sanāksme. Šāda padome izveidota, lai nodrošinātu nākamās e-veselības kārtas sekmīgāku izmantošanu, kā arī saderību ar ārstu un lietotāju izmantotajām platformām.

E-veselības padomi veido 12 organizācijas, kas pārstāv mediķus, farmaceitus, pacientus un ārstus. Nacionālais veselības dienests (NVD) izveidojis sarakstu ar 29 nepieciešamajiem uzlabojumiem e-veselības sistēmā.

Ārsti patlaban sagaida e-veselības pilnvērtīgu salāgošanu ar analīžu rezultātiem, vakcināciju un ārstu apmeklējumu datiem, tomēr par sistēmu kopumā joprojām pastāv bažas.

“Esmu runājis ar virkni IT speciālistu. Viņi pieļauj, ka, ņemot vērā tehnoloģiski novecojušo pašreizējo sistēmu un to, ka ieguldīt lielu naudu tajā nebūtu mērķtiecīgi, jāapsver veidot jaunu e-veselības sistēmu. Pašreizējo saglabāt līdz brīdim, kad ir uzbūvēta šī gadsimta tehnoloģijām atbilstoši e-veselības sistēma,” atzīst Ārstu biedrības pārstāvis Andris Baumanis.

Veselības ministre Ilze Viņķele (JKP) norāda, ka, par spīti sliktajai e-veselības reputācijai, atsevišķas lietas funkcionē sekmīgi, piemēram, e-receptes un e-slimības lapas. “Ņemot vērā, ka “tā māja” ir būvēta par Eiropas Savienības līdzekļiem, uz to attiecināmi konkrēti nosacījumi. E-veselību mēs īsti ne norīt, ne izspļaut varam šobrīd.”

E-veselības nākamajā – trešajā – kārtā paredzēts investēt aptuveni piecus miljonus eiro.