Ārsti nenosargā dzīvību – sieviete Talsu slimnīcas palātā izdara pašnāvību

38 komentāri
Ārsti nenosargā dzīvību – sieviete Talsu slimnīcas palātā izdara pašnāvību
FOTO: LETA ()

Skumja statistika no Talsu puses – tur divu nedēļu laikā notikušas četras pašnāvības. Viens nonāvēšanās gadījums noticis mediķiem tieši degungalā – sieviete sev galu padarījusi slimnīcas palātā. Mirušās māte ir izmisumā par mediķu vienaldzību, un uzskata, ka traģēdiju varēja novērst, ja ārsti būtu uzmanīgāki.

Sandra savu meitu Lienīti apbedīja pirms nedēļas. Tumšs posms jaunās sievietes dzīvē iestājās uzreiz pēc tam, kad galu sev padarīja viņas līgavainis. Drīz pēc tam no dzīves vēlējās atteikties Lienīte, bet ģimene paspēja sievieti laikus nogādāt Talsu slimnīcā. Tur viņu ievietoja reanimācijā. Pacienti pārveda uz palātu, kur viņa atradās viena pati, līdz Sandra saņēma liktenīgo zvanu par to, ko meitas vairs nav.

Sērojošā māte ir pārliecināta, ka traģēdiju varēja novērst, ja vien ārsti nebūtu tik vienaldzīgi, bez uzraudzības atstājot sievieti, kura slimnīcā esot nav slēpusi vēlmi nomirt.

Sandra Andersone, mirušās māte

Stāstīt un vēlreiz tam iziet cauri ir šausmīgi smagi. Bet es gribu, lai kāds no manas pieredzes mācās. Tas, ka tu atstāj savu mīļo un uztici ārstiem, tas nenozīmē, ka viss būs kārtībā. Varbūt nevajadzēja vest uz slimnīcu… Bet tādā izmisuma brīdi, kur tu griezīsies? Kur? Ja ne pie ārsta?

Pēc notikušā mātei izdevās noskaidrot, ka meita no reanimācijas uz nodaļu pārvesta, ja gadījumā slimnīcā ievestu kādu smagāk cietušo no Talsu rallija. Tomēr slimnīca ģimenei nav pretimnākoša. Pat par atvadu vēstuli Sandra uzzināja tikai vēlāk no policijas – slimnīcā neko par to neminēja. Taču brīdī, kad Lienīti ieveda slimnīcā, ārsts nav kautrējies uzreiz prasīt samaksu.

Sandra Andersone, mirušās māte

Vai tad, kad ieved slimnīcā, uzreiz ir jāsamaksā? Ja tu nezini, cik dienas tu tur pavadīsi, kādas būs procedūras. Kas tā par maksu bija? Galvenajai ārstei es vakar paprasīju – ja es Baltalksnim būtu iedevusi 100 eiro, vai mana meita tagad būtu dzīva?

Par notikušo sākts kriminālprocess. Iecirknī atklāj, ka slimnīca izmeklēšanā pārāk nesadarbojas, bet pagaidām nepieļauj, ka traģēdija notikusi ārstu nolaidības dēļ

Juris Visockis, VP Talsu iecirkņa priekšnieks

Notiek pirmstiesas izmeklēšana. Par slimnīcu vēl netiek nekas izskatīts.

Talsu slimnīcā TV3 ziņām neizdevās gūt skaidrojumu par notikušo. Sastapām ārstu, kas uzņēma Lienīti, bet priekšniecība liegusi par to runāt. Sazvanīta slimnīcas vadība Kristīnas Bidzānes personā. Sieviete atteicās runāt, sakot, ka viņai ir brīvdiena. Taču tagad bez mātes ir palikušas divas meitenes – vecākajai ir 13 gadi –, bet neviens negrasās uzņemties atbildību.

Pēdējās divas nedēļas pilsētai bijušas traģiskas – dzīvību sev atņēmuši četri cilvēki. Vēl trīs mēģināja sev padarīt galu. Pērn visa gada laikā Talsu novadā izdarītas septiņas pašnāvības.

Foto

Video

38 komentāri