Arodbiedrību savienību vadīs Baldzēns; skolotāju arodbiedrība neapmierināta

Komentāri

Cīņa par straujāku minimālās algas kāpumu, neapliekamā minimuma celšanu un nodokļu atvieglojumiem vismazāk-aizsargātākajiem darba ņēmējiem šodien deklarēti kā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jaunievēlētās vadības prioritātēs. Par tās priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais vietnieks Egils Baldzēns. Esošais vadītājs Pēteris Krīgers pēc 14 gadu darba arodbiedrību savienībā nolēmis iet pensijā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jaunās vadības vēlēšanas nemaz tik gludi negāja. Kongresā radās saspīlējums, jo izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība pēdējā mirklī pieteica savu kandidāti – juristi Ievu Branti. Pret viņu iebilda arodbiedrību savienības esošā vadība, un daļā kongresa delegātu tas izsauca neapmierinātību.

Drīz pēc tam noraidītā kandidāte Ieva Brante steidza pamest zāli. Sekoja arī paziņojums –  izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība tagad plāno lemt par iespējamo izstāšanos no arodbiedrību savienības, jo jaunās vadības izvēle esot bijusi intrigām pilna.

Noraidītā kandidāte pārmet – arodbiedrības Latvijā izmirstot, jo to koptēls neveicinot strādājošo iestāšanos. Šobrīd arodbiedrībās ir 95 tūkstoši jeb 10% no visiem darba ņēmējiem. Sevišķi akūts ir strādājošo jauniešu trūkums cīņā par savām darba-sociālajām tiesībām. Dažādu nozaru arodbiedrības gan norāda – līdz šim tās pierādījušas pietiekamu spēku.

Arodbiedrību savienības šodien ievēlētais jaunais vadītājs Egils Baldzēns solīja, ka prasības par darbinieku sociālekonomiskās nevienlīdzības mazināšanu būšot spēcīgākas kā vēl nekad iepriekš.

Secināts arī, ka līdz šim strādājošo intereses politiķu līmenī nav aktīvāk ņemtas vērā, jo lēmumu pieņemšanā spēcīgāks izrādas uzņēmēju lobijs, nevis arodbiedrības.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl