Arodbiedrību savienību vadīs Baldzēns; skolotāju arodbiedrība neapmierināta

Komentāri

Cīņa par straujāku minimālās algas kāpumu, neapliekamā minimuma celšanu un nodokļu atvieglojumiem vismazāk-aizsargātākajiem darba ņēmējiem šodien deklarēti kā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jaunievēlētās vadības prioritātēs. Par tās priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais vietnieks Egils Baldzēns. Esošais vadītājs Pēteris Krīgers pēc 14 gadu darba arodbiedrību savienībā nolēmis iet pensijā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jaunās vadības vēlēšanas nemaz tik gludi negāja. Kongresā radās saspīlējums, jo izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība pēdējā mirklī pieteica savu kandidāti – juristi Ievu Branti. Pret viņu iebilda arodbiedrību savienības esošā vadība, un daļā kongresa delegātu tas izsauca neapmierinātību.

Drīz pēc tam noraidītā kandidāte Ieva Brante steidza pamest zāli. Sekoja arī paziņojums –  izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība tagad plāno lemt par iespējamo izstāšanos no arodbiedrību savienības, jo jaunās vadības izvēle esot bijusi intrigām pilna.

Noraidītā kandidāte pārmet – arodbiedrības Latvijā izmirstot, jo to koptēls neveicinot strādājošo iestāšanos. Šobrīd arodbiedrībās ir 95 tūkstoši jeb 10% no visiem darba ņēmējiem. Sevišķi akūts ir strādājošo jauniešu trūkums cīņā par savām darba-sociālajām tiesībām. Dažādu nozaru arodbiedrības gan norāda – līdz šim tās pierādījušas pietiekamu spēku.

Arodbiedrību savienības šodien ievēlētais jaunais vadītājs Egils Baldzēns solīja, ka prasības par darbinieku sociālekonomiskās nevienlīdzības mazināšanu būšot spēcīgākas kā vēl nekad iepriekš.

Secināts arī, ka līdz šim strādājošo intereses politiķu līmenī nav aktīvāk ņemtas vērā, jo lēmumu pieņemšanā spēcīgāks izrādas uzņēmēju lobijs, nevis arodbiedrības.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl