Arodbiedrība par bērnudārzu audzinātāju algām sūdzēsies OECD

Pievienot komentāru
Arodbiedrība par bērnudārzu audzinātāju algām sūdzēsies OECD
AUTORS:LETA

Joprojām nerimst kaislības ap pedagogu jauno atalgojuma modeli. Skolotāju arodbiedrība prasa pašvaldībām nodrošināt visiem pirmsskolas pedagogiem 620 eiro atalgojumu mēnesī. Par valsts attieksmi pret pedagogiem arodbiedrība uzrakstījusi sūdzību ietekmīgajai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

Kritizē ministriju par sociālā dialoga neievērošanu

Atalgojuma jaunajā modelī pēdējā brīdī iekļauti vairāki svarīgi dokumenti, neiepazīstinot ar tiem skolotāju tiesību aizstāvjus. Arodbiedrība lūdz Kučinskim normatīvo aktu pieņemšanu atlikt.

”Šie dokumenti skar speciālās izglītības pedagogus, internātskolas, profesionālās izglītības pedagogus, privāto izglītības iestāžu pedagogus un mērķdotāciju sadales principus. Tie ir ļoti apjomīgi dokumenti,” norāda pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Tikmēr Izglītības ministrijā uzskata, ka dokumentu apstiprināšanu valdībā nedrīkst vilcināt.

”Atlikt būtu vislielākā bezatbildība. Šobrīd Izglītības pārvalde un skolu vadība ir aktīvi iegrimuši aprēķinos, jo līdz 1. septembrim laika nav daudz. Visi aprēķini jāveic laikus, lai skolotāji saņemtu algas pielikumu,” akcentēja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

Tomēr pēcpusdienā ministrs piekāpās un piekrita atlikt algu modeļa apstiprināšanu valdībā līdz piektdienai.

Ne visas pašvaldības spējīgas piemaksāt

Toties jautājumā par atalgojuma izmaksas kārtību pirmsskolas pedagogiem Šadurska un arodbiedrības uzskati sakrīt. Proti, lai no 1. septembra visi bērnudārzu audzinātāji saņemtu nevis tikai garantētos 560, bet 620 eiro mēnesī – jāpiemaksā būtu pašvaldībām. Arodbiedrība ar šādu lūgumu rakstīs vēstules visām vietvarām.

”Mūsu noteikumi paredz piecgadīgo un sešgadīgo izglītībā paaugstināt atalgojumu, un būtu loģiski, ja pašvaldības sekotu valsts piemēram un paaugstinātu atalgojumu savā daļā,” piebilda Šadurskis.

Tikmēr arodbiedrības vadītāja I. Vanaga atgādināja par vēstuli OECD.

”Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija ir ieteikusi diezgan strikti un ātri mazināt šo nevienlīdzību tieši pirmsskolas izglītības pedagogu atalgojuma jomā. Mēs norādīsim, ka darbība ir tieši pretēja šīm rekomendācijām,” piebilda I. Vanaga.

Pašvaldību savienībā norāda, – piemaksu izmaksāšana ir atkarīga no vietvaru rocības. Piespiest nevienu nevarot. Arodbiedrība atbildes no vietvarām gaidīs līdz augusta vidum un pēc tam lems par turpmāko rīcību. Protesta akcijas pagaidām netiek plānotas.