“Armijā ir divi izmēri: par lielu vai par mazu” – karavīri ar humoru stāsta par saviem formastērpiem

0 Komentāru
“Armijā ir divi izmēri: par lielu vai par mazu” – karavīri ar humoru stāsta par saviem formastērpiem
Foto: Ekrānuzņēmums

Šajā nedēļas nogalē ir Lāčplēša diena, kad pieminam Latvijas brīvības cīnītājus. Šonedēļ “900 sekundes” stāstīs par Latvijas armiju, ieskatoties tematos, kas citkārt netiek uzsvērti, taču daudzus interesē.

“900 sekunžu” studijā pirmdienas rītā ciemojās četri karavīri, lai stāstītu par savām formām – kādas tās ir un kādos gadījumos tiek vilktas. Kā skaidro Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes virsseržants Arvis Mucenieks, par ikdienas formastērpa kopšanu atbild katrs pats karavīrs.

Jūras spēku pārstāvji atšķiras no citiem ar to, ka viņu ikdiena ir melns formastērps un balts krekls, kā arī balta cepure. “Mēs izceļamies uz citu kolēģu fona. Mūsu uzdevums nav maskēties, mūsu uzdevums ir labi izskatīties. Visiem taču zināms, ka meitenēm patīk skaisti, formās tērpti vīrieši, sevišķi jau no jūras puses,” joko Jūras spēku flotiles Patruļkuģu eskadras bocmanis Vladimirs Seļms.

Gaisa spēkiem ikdienas formastērps ir kombinezons, kas darināts no ugunsdroša auduma. Kā norāda, NBS Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas 1. posma komandieris Gints Freimanis, šāda forma ir standarts ir gan amerikāņiem, gan arī citām NATO dalībvalstīm, tāpēc nereti gadās situācijas, kad gaisa spēku pārstāvji uz ielas tiek uzrunāti angļu valodā. Par piederību Latvijai uz formas gan liecina uzšuves un valsts karodziņš.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsseržants Edgars Joksts-Bogdanovs stāsta, ka līdz savai pakāpei ticis 25 gadu laikā. Viņš stāsta, ka katram formastērpam ir savs derīguma termiņš, un ja, piemēram, mācību laikā tas saplīst, formu bez problēmām var samainīt. “Mēs vienmēr jokojam, ka armijā ir divi izmēri – par lielu vai par mazu. Ikdienas formastērpi tiek šūti individuāli, bet šos formastērpus šuj ar plaša spektra izmēru un ir iespējams pielāgot katram savu,” viņš saka.

0 Komentāru