Armēnija Latvijai izdevusi par drauga noduršanu notiesātu jaunieti

Komentāri
Armēnija Latvijai izdevusi par drauga noduršanu notiesātu jaunieti

Armēnija Latvijai izdevusi Aramu Gabrieļanu, kurš notiesāts par sava drauga Kristiāna Čirpusa noslepkavošanu. Gabrieļanam ārzemēs noslēpties izdevās pateicoties faktam, ka Latvijas prokuratūra par spīti viņa nozieguma smagumam, nepieprasīja jaunieša apcietināšanu.

2011. gada decembrī, tobrīd vēl 16 gadus vecais Gabrieļans nakšņoja drauga Čirpusa dzīvoklī. Nakts vidū bez jelkāda iemesla viņš paņēma 22 centimetrus garu nazi no virtuves un piecas reizes iedūra savam draugam, bet pēc tam izlēca pa logu un aizbēga. Iepriekš gan izskanējis, ka liktenīgajā vakarā jaunieši lietojuši tā sauktās legālās narkotikas.

Tomēr, sākoties tiesas procesam, prokuratūra neprasīja Gabrieļanu apcietināt. Šo faktu viņš izmantoja savā labā, pazūdot no Latvijas pagājušogad, kad stājās spēkā notiesājošais desmit gadu cietumsods.

Spekulācijas, ka Gabrieļans varētu būt devies uz Armēniju, kur dzīvo viņa radinieki, izrādījās pamatotas. Tur Armaviras apgabalā šajā pavasarī viņu aizturēja vietējā policija, kas bēguļotāju tagad beidzot izdevusi Latvijai.

Lasi vēl