Ārlietu ministrs sola no 15. aprīļa atsākt repatriācijas reisus

7 komentāri
Ārlietu ministrs sola no 15. aprīļa atsākt repatriācijas reisus
PAULA ČURSKTE, LETA

No 15. aprīļa atsāksies repatriācijas reisi uz Latviju, savā “Twitter” kontā pavēstījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ņemot vērā, ka valdība otrdien nolēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam, starptautiskās satiksmes ierobežojumi vēl kādu laiku būs spēkā, skaidroja Rinkēvičs.

Lasi vēl: Ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 12. maijam

“Daudzi no jums cerēja, ka pēc 14. aprīļa avioreisi, prāmju, dzelzceļa un autobusu kustība atjaunosies. Pagaidām, nē! Vēl neesam sasnieguši to brīdi, kad varam teikt, ka Covid-19 ir tiktāl ierobežots, lai varētu atgriezties pie normālas dzīves,” pauž ārlietu ministrs.

Organizējot atgriešanos mājup, ministrija ņems vērā veselības aprūpes sistēmas spēju, cilvēku skaitu, kā arī dažādos liegumus un ierobežojumus, ko noteikušas citas valstis.

Rinkēvičs pavēstīja, ka drīzumā tiks publicēta detalizēta informācija par datumiem un lidostām, no kurām tiks veikti lidojumi. Ministrs aicināja ņemt vērā, ka ne visi uzreiz varēs rezervēt biļetes. Priekšroka tiks dota tiem, kas patlaban ir iestrēguši ārpus Eiropas Savienības un tiem, kas atrodas ārpus valsts bez iztikas līdzekļiem vai sociālā nodrošinājuma.

Rinkēvičs solīja, ka tiks darīts viss, lai arī pārējie varētu atgriezties Latvijā, cik vien tas ātri būs iespējams.

“Tiem, kuri ilgstoši dzīvo ārpus Latvijas, lūdzu pagaidām palieciet savās mītnes valstīs. Mēs būsim priecīgi jūs satikt pēc ārkārtas situācijas beigām, taču pašlaik gan jūsu valstī, gan starptautiski ieviestie liegumi nav labākais un drošākais laiks ceļošanai,” norādīja ministrs.

Tāpat viņš atgādināja, ka, atgriežoties mājās, būs jāievēro 14 dienu pašizolācija un citi mediķu norādījumi.

Rinkēvičs uzsvēra, ka šī ir īpaša pirmssvētku nedēļa – jaunā koronavīrusa ierobežošanas dēļ jāatsakās no nodoma satikt radus, pavadīt laiku kopā ar draugiem.

“Šoreiz paliksim mājās un atcerēsimies, ka arī šis pārbaudījums reiz pāries. Jo precīzāk un visaptverošāk izpildīsim mediķu norādījumus, jo ātrāk tiksim galā ar šo sērgu,” pauž Rinkēvičs, novēlot visiem priecīgas un saulainas Lieldienas.

Turpretim veselības ministre Ilze Viņķele (AP) pēc otrdienas valdības sēdes sacīja, ka attiecībā uz gaidāmajiem repatriācijas reisiem tiks nodrošināta iepriekšējā kārtība, kas tagad ir pilnveidota. Viņa informēja, ka saskaņā ar panākto vienošanos turpmāk pašvaldības parūpēsies par to iedzīvotāju, kuriem nav sava transporta, nogādāšanu mājās. Tāpat kā līdz šim tikšot veikta visu repatriantu uzskaitīšana, kontaktinformācijas ievākšana, kā arī iebraucējiem plānots nodrošināt Covid-19 testus.

Kā ziņots, pēc ĀM aprēķiniem, līdz marta beigām ar repatriācijas reisiem Latvijā atgriezās aptuveni 1500 Latvijas valstspiederīgo.