Ārkārtas vēlēšanas Rīgā: darbu sākusi galvaspilsētas pagaidu administrācija

3 komentāri

Jauni saimnieki Rīgā. Darbu sākusi Saeimas ieceltā galvaspilsētas pagaidu administrācija, kurā ir pārstāvji no trim ministrijām. Pilnvaras tai ir tādas pašas kā vēlētai domei, tomēr nekādi strauji lēmumi neesot gaidāmi.

Rīgas domē otrdien valda klusums. Ne miņas no atlaistajiem deputātiem, kuriem pusnaktī beidzās pilnvaru termiņš, taču jau no rīta rātē ieradās pilsētas pagaidu administrācija Reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra Edvīna Balševiča vadībā. Viņi ievākušies kādreizēja mēra Oļega Burova (GKR) kabinetā. Pie durvīm jau nomainīta plāksnīte. Uz tas patlaban rakstīts “Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija”.

Uz vietas sastaptie pašvaldības darbinieki norāda, ka parasti šāds klusums domē ir vien atvaļinājumu laikā vai starp sasaukumiem. Frakciju telpas tukšas, no atsevišķām vēl nes prom atstātos tehniskos līdzekļus.

Pirmā tikšanās pagaidu administrācijai bija ar pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču – domes kapitālsabiedrību kontrolētājs vienlaikus ir bijušā mēra Oļega Burova partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes loceklis. Viņa pilnvaras gan neesot ierobežotas.

“Šī darbība ar kapitālsabiedrībām izriet no Publisko kapitāldaļu pārvaldības likuma. Šobrīd nekas manā pilnvarojuma apjomā nav nācis klāt vai gājis prom, vai gājis projām, bet nu tā ir tikai pirmā diena, protams,” saka Radzevičs.

Pēc tikšanās ar izpilddirektoru Edvīnu Balševicu pilsētas pagaidu administrācija, kurā bez viņa ir arī pārstāvji no Tieslietu un Finanšu ministrijas, devās atpakaļ uz savām pamatdarba vietām, bet plkst. 16.00 sanāca uz pirmo administrācijas ārkārtas sēdi.

Administrācijas vadītājam gandrīz ir tādas pašas pilnvaras kā pašvaldības mēram, savukārt viss trijnieks pēc būtības pilda 60 Rīgas domes deputātu lomu. Tas nozīmē atklātas sēdes un nepieciešamības gadījumā arī balsojumus. Otrdien sēde gan ilga vien aptuveni minūti. Tika apstiprināts pagaidu administrācijas darba nolikums.

Pēc pirmās sēdēs administrācijas vadītājs pauda, ka nekādas straujas rīcības neesot sagaidāmas, arī attiecībā uz pašvaldības amatpersonām. “Pamata minimumu, lai nodrošinātu domes pamatfunkcijas. Attiecīgi – visiem Rīgas iedzīvotājiem maksimāli labā kvalitātē. Nekādu īpašu speciālu jaunu iniciatīvu, visticamāk, nebūs,” saka Balševics.

Vai jaunā administrācija varētu pieņemt Rīgas 2020. gada budžetu, pagaidām vēl nav izlemts. Sagaidāms, ka galvaspilsēta šādā pagaidu režīmā darbosies nedaudz vairāk kā divus mēnešus – līdz jaunā Rīgas domes sasaukuma sanākšanai.
3 komentāri