Ārkārtas ugunsdrošības pārbaudē tirdzniecības parkā “Alfa” konstatēti drošības pārkāpumi

0 Komentāru
Ārkārtas ugunsdrošības pārbaudē tirdzniecības parkā “Alfa” konstatēti drošības pārkāpumi
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Ārkārtas pārbaudē tirdzniecības centrā “Alfa” ugunsdzēsības inspektori konstatējuši vairākus pārkāpumus. Cik nopietni tie bijuši, netiek izpausts, tomēr tirdzniecības centra pārstāvji sola, ka tos novērsīs jau tuvākajā laikā.

Nedēļas nogalē tirdzniecības parkā “Alfa” atskanējušas trauksmes sirēnas, bet, dodoties uz avārijas izejām, daļa apmeklētāju atdūrusies pret slēgtām durvīm. Turklāt, kad izdevies tās atvērt, – izrādījies, ka durvis ved nevis uz ielu, bet gan būvlaukumu, kur top tirdzniecības centra piebūve. Reaģējot uz šīm ziņām, šodien Valsts ugunsdrošības inspektori devās neplānotā pārbaudē uz tirdzniecības centru.

“Tika pārbaudītas evakuācijas izejas un automātiskā ugunsgrēka atklāšanas sistēma. Objektā ir konstatētas nepilnības un pārkāpumi, par ko īpašnieks saņems VUGD lēmumu,” skaidro VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Sods par pārkāpumiem vēl nav piespriests, tā vietā dodot laiku pārkāpumus novērst. Cik ilgs laiks dots un kādi pārkāpumi uzieti, VUGD neatklāj, jo to neļaujot likums. “Var būt dažādas situācijas. Ja tā ir saistībā ar pārbūvi vai ko citu, tad ir ilgāki termiņi. Saprātīgā termiņā ir iespēja konkrēto pārkāpumu novērst,” teic Vītola.

Tikmēr “Alfu” pārvaldošā “Linstow Center management” pārstāve Ilze Žūka Tv3 Ziņām skaidroja, ka trauksmes signalizācija atskanējusi, izpildot kādu rīkojumu no Valsts policijas. Tomēr tai neesot nekādas saistības ar pašas ēkas drošumu.

Žūka skaidro, ka visām tirdzniecības parka durvīm trauksmes gadījumā bija jāatveras automātiski, bet tehniskas kļūmes dēļ vienas durvis palikušas slēgtas mazliet ilgāk, līdz kļūmi konstatējusi apsardze, kura durvis atvērusi attālināti: “Defekts šobrīd ir novērsts. Pēc tirdzniecības parka darba laika trauksmes sistēma arī tika ieslēgta, lai pārliecinātos, vai durvis atveras automātiski, un šīs durvis tiešām atvērās automātiski.”

Par to otrdien esot pārliecinājušies arī VUGD inspektori. Kādi bijuši viņu konstatētie pārkāpumi, “Alfas” pārstāve neatklāj, jo vēl neesot saņemti secinājumi par pārkāpumiem.

0 Komentāru