Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?

Ņemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2020. gada 11. marta paziņojumu, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, Ministru kabinets 12. martā ir pieņēmis lēmumu izsludināt ārkārtas situāciju valstī, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Ar kādām izmaiņām šajā laikā būs jārēķinās iedzīvotājiem?

Atpakaļ uz rakstu

8 komentāri

 • Re kā!➡G

  Re kā!➡G

  Ideāls koments G! Tā arī vajag lai visu slēgt valstī,produkti sapirkti veikali tukši,nav ko vazāties apkārt sēž mājās kamēr tas baciļu perēklis izzudīs.
 • Vaskins

  Vaskins

  Tad galu galā, kas ir izsludināts - ārkārtas vai izņēmuma stāvoklis? Pašlaik liela daļa ierobežojumu attiecas uz izņēmuma stāvokli. Atbilstoši likumam tas notiek ārēja (karš) vai iekšēja apdraudējuma (nemieri, pilsoņu karš) gadījumā. Valdība un Saeima, likums ir jāievēro un pareizi jāpiemēro.
 • G

  G

  Pret gripu ir vakcīna un Osaltamovir, kurš strādā. Pret Covid panika un, tikai un vienīgi, simptomātiska terapija. Man vairāk tracina cita lieta. Ieteikt nēsāt masku un aizsargbriles. Maskas, vismaz ķirurģiskās, pasargā apkārtējos no maskas nēsātāja klepus nevis no iespējas saslimt. Tie saucamie aizsargtērpi ir visparastākā agroplēve kurai viss iet cauri! Jā roku regulāra dezinfekcija ir atbalstāma, tostarp bezpajumtniekiem ietaupīsies naudiņas uz odierīšiem. Aizliegums totāli pulcēties, slēdzam visu ciet, neejam uz darbu. Cilvēki bezdarbībā paliek stulbi un naudas nestrādājot jau arī nav! Un ir iedots mēnesis brīvs. Ko atliek darīt sēdēt tinderī, badū un tā tālāk, dzert alkoholu, kauties, pieaugs agresija, narkotiku lietošana, STS. Ir arī nosacīti labā ziņa, decembrī, janvārī pieaugs dzimstība. Rīgas satiksmē, kam ir bezmaksas braucieni? Kurā vecuma grupā ir vislielākā mirstība no Covid? Pietiek vienam Covid nēsātājam iekāpt autobusā un uz 2h autobuss ir Covid perēklis. Vismaz ausainē atbrīvosies vietas slimnīcās, pansionātos, SAC un arī tā saucamais sociālais slogs paliks mazāks. Ja vēl izdomās, ka mājdzīvnieki izplata Covid un tie jālikvidē, tad es nezinu cilvēki paliks traki. Faktiski tāpat visi saslims, ir jāstiprina imunitāte, jau tagad jāvingro, jālieto sabalensēts diennakts režīms, uzturs, pamanot pirmos simptomus jāņem 14 dienu slimības lapa un tai jābūt atmaksātai, jāguļ mājās, jāuzņem atbilstošs šķidruma daudzums pieaugušam 2-3L/dn, pie T>38,5 paracetamols ja vajag ik 4h, ja pa vidu arī temperatūras pīķis tad ibumetīns, ja vēl nepalīdz ejam un nomazgājamies. Ja simptomi 4 dienas un vairāk, vēršamies pie ģimenes ārsta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Izslimosim visi vieglā veidā un miers! Man kā nemediķim, bet cilvēkam, kurš kaut reizi ir saskāries ar vīrusa saslimšanu tas takā būtu skaidrs. Paguli un būsi vesels! P.S. tieši mediķi ir pirmie, kas saskarsies ar jauno Covid19, viņi būs arī nēsātāji un izplatītāji tālāk, tāpat arī cilvēku pulcēšanās slimnīcās nav aizliegta un smagākie Covid nonāks slimnīcās viņus neuzķers un tagad panikā skrienot piemēram uz pie LIC uzslieto telti, ja līdz tai nebūs saķerts koronovīrus tad tur to dabūs noteikti. Kas meklē, tas atrod!
  • Dace Mūrniece

   Dace Mūrniece

   Pasaulē ir radies un izplatās vīruss, kurš izsauc elpceļu saslimšanu, ar visai nopietnām komplikācijām nelielai daļai pacientu. Bet ja pacientu ir daudz, tad palīdzību sniegt un koordinēt darbu nav iespējams. Valdība cenšas pasargāt savu tautu. Jo mazāk saslims, jo vieglāk to izdarīt. Tāpēc ārkārtas stāvoklis.
 • Ome

  Ome

  Ko Jūs nepasakiet līdz galam??? Beidziet melot!!! Gripas laikā neslēdz ne skolas, ne ceļot aizliedz, kas tagad liek to visu darīt??? Beidziet klusēt, pasakiet taču-kas īsti notiek??? Mums ir tiesības zināt!!!
  • Dace Mūrniece

   Dace Mūrniece

   Pasaulē ir radies un izplatās vīruss, kurš izsauc elpceļu saslimšanu, ar visai nopietnām komplikācijām nelielai daļai pacientu. Bet ja pacientu ir daudz, tad palīdzību sniegt un koordinēt darbu nav iespējams. Valdība cenšas pasargāt savu tautu. Jo mazāk saslims, jo vieglāk to izdarīt. Tāpēc ārkārtas stāvoklis.
  • @juju86074754

   @juju86074754

   Ome, šis vīruss ir trakāks, nekā griba un baigi lipīgais. Un neviens nezin pateikt,kas būs,ja ar to saslims. Jo citi nomirst ar pneimoniju, bet lielakā daļa izveseļojas. Tāpēc labāk atrasties tur,kur mazāk cilvēku, jo nekad nezini, kurš ir vīrusa nēsātājs. Cits pārnēsā vīrusu, izplata to un pašam nekas, bet aplaiž citus,kam pēc tam smagas sekas var gadīties. Tas dažos vārdos viss,kas notiek. Lai Tev laba veselība!
   • Zuzite

    Zuzite

    Piekritu.
    Butu aizstaisijusi visu ciet, un nebus tik daudz slimo. Bet ne musu valsts gaida kamer visi saslims. Veikalos ir dezinfekcijas lidzekli, smiekls nak cilveks elpo un bakterijas jau pa gaisu virmo taja telpa ja ir saslimis kads bet mes nezinam kas ir slimi . Viens berns jau slims, bet ne mes ko gaidam . Ķīnai cepuri nost atri tika gala.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!