Arī valdības veidošanas trešajā raundā skaidrības par potenciālo koalīcijas sastāvu nav

0 Komentāru

Partijas “KPV LV” līderis Aldis Gobzems turpina centienus izveidot valdību, tomēr arī ceturtdien – sarunu trešajā raundā – lielus soļus šajā virzienā nemanīja.

Svarīgākie temati – par valdības veicamajiem darbiem – tikšot iztirzāti nākamajās dienās. Bet ceturtdien, tāpat kā dienu iepriekš, valdības veidotājus lielākoties nodarbināja jautājums par Gobzema iespējām saņemt piekļuvi valsts noslēpumam. Piektdien partijas to Rīgas pilī apspriedīs arī ar Valsts prezidentu.

Valdības veidošanas sarunas ceturtdien turpinājās vēsā angļu mierā, un Aldis Gobzems ir pārliecināts, ka viņa Ministru kabinets nonāks līdz balsojumam Saeimā. Sarunas notiek Saeimā, “KPV LV” frakcijas telpās. Jautājums par to, vai sarunās iesaistītās partijas būtu gatavas strādāt Gobzema vadībā, joprojām nav uzdots.

Valdības veidošanas procesā iesaistīti visi Saeimā ievēlētie politiskie spēki, izņemot “Saskaņu”. Uzrunātās partijas piekritušas Gobzema piedāvātajam sarunu plānam – kopumā desmit raundos izrunāt svarīgākos jautājumus. Ceturtdien tika spriests par potenciālās valdības darba koordinēšanu, kādā veidā tiktu pieņemti lēmumi un risināti strīdi.

“Nu, piemēram, kā rīkoties situācijā, ja kāds ministrs sāk valdības darbības laikā veikt kādas savas individuālas iniciatīvas, kas nav saskaņotas valdības deklarācijā, vai tas automātiski noved pie valdības krīzes vai ministra demisijas, vai tas izraisa konfliktu,” sacīja Gobzems.

Potenciālais premjerministrs atzīst, ka valdības veidošanas process norit lēni un no žurnālistu un sabiedrības viedokļa ir garlaicīgs.

Aldis Gobzems
premjerministra amata kandidāts (“KPV LV”)

Jums ir jāsaprot, pie galda sēž personas, kuras ir līdz vēlēšanām karojušas savā starpā, kurām ir ideoloģiski citādāki uzstādījumi. Lai atrastu veidu, un tā ir diplomātijas un sarunu māksla, un ir pilnīgi skaidrs, ka sabiedrībai ir jāpasaka, ka pie tik sadrumstalota parlamenta vienoties būs iespējams tikai par dažām reformām, kur būs pilnīgs konsensus.

Savukārt “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts piebilda, ka tika panākta zināma vienošanās, ka taps sadarbības līguma projekts uz nākamo nedēļu. “Būs ļoti svarīgi, kas tajā ir ierakstīts. Mums vissvarīgākais šajās sarunās ir runāt par lielajiem prioritārajiem satura jautājumiem, šīs sarunas ir paredzēts uzsākt tikai rīt [piektdien].”

Visticamāk, piektdien paredzēta arī valdības sarunās iesaistīto partiju vizīte Rīgas pilī, lai runātu par pielaidi valsts noslēpumam, kuras trūkums ir potenciāls šķērslis Gobzemam kļūt par valdības vadītāju.

0 Komentāru