Komentāri

Uz karstām pēdām, sekojot Rīgas Dzemdību namā strādājošo piemēram, dubultot atalgojumu par stundas darbu prasa arī 67 Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļas mediķi.

Dzemdību speciālistes, vecmātes un neonatologi – bērnu ārsti un bērnu māsas, šodien iesniedza vēstuli ar prasību pārskatīt atalgojumu gan slimnīcas valdei, gan Veselības ministrijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja algas netiks paaugstinātas, arī Stradiņa slimnīcas dzemdību nodaļā strādājošie sola streikot.

Stradiņa slimnīcā atalgojums tiek aprēķināts arī atkarībā no darba stāža. Tomēr vidēji vecmātes un bērnu māsas uz papīra stundā saņem ap 3,5 eiro, dzemdību speciālisti – ap 5 eiro, savukārt neonatologiem jeb bērnu ārstiem tiek maksāts nedaudz virs 3 eiro. Atklātajā vēstulē slimnīcas valdei un veselības ministrei Andai Čakšai, tiek prasīts šo stundas likmi dubultot.

Ārsti uzskata, ka tik zems atalgojums par šo darbu, ir nožēlojams. Neapmierinātība briedusi jau gadiem,  un ledu izkustinājusi Rīgas dzemdību nama darbinieku sacelšanās aizvadītājā nedēļā. Dzemdniecības speciālisti apsver iespēju solidarizēties kopīgā streikā.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja norāda, ka līdzīgas prasības ir arī citu nozaru mediķiem, kuriem arī tikpat zemas stundu likmes. Tomēr, lai izvairītos no iespējamā 67 dzemdību nodaļas strādājošo streika, Kreicberga sola pārskatīt iespēju paaugstināt viņu atalgojumu no slimnīcas iekšējiem resursiem.

TV3 ziņām tapis zināms, ka arī Liepājas reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļas speciālisti prasīs paaugstināt algas. Jau rīt šāda vēstule nonāks Veselības ministrijā. Čakša gan iepriekš norādīja, ka šobrīd nevarot solīt papildus finansējumu.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl