Arī Rīgas mikroautobusos viens brauciens maksās 1,15 eiro

0 Komentāru
Arī Rīgas mikroautobusos viens brauciens maksās 1,15 eiro
FOTO: LETA

Arī Rīgas mikroautobusos  maksa par biļeti 1.februārī tiks  dubultota. To šodien apstiprināja Rīgas domes Satiksmes departamenta autotransporta komercpārvadājumu licencēšanas komisija.

Sekojot biļešu cenu kāpumu Rīgas sabiedriskajā transportā, ar prasību palielināt braukšanas tarifu Rīgas domē vērsās arī  privātais komersants – Rīgas Mikroautobusu satiksme.

Pirms pāris gadiem partijas Gods kalpot Rīgai biedram Aleksandram Brandavam piederošais komercpārvadātājs visai skandalozi ieguva ekskluzīvas tiesības pārvadāt iedzīvotājus balti zilajos mikroautobusos.

Rīgas domes komercpārvadājumu licencēšanas komisija šodien pieprasījumu apstiprināja. Līdz ar to biļešu cena mikroautobusos pieaugs no 70 centiem līdz eiro 1.15. Naktīs braukšana maksās divus eiro – tikpat cik pērkot biļeti pie šofera.

Partijas Saskaņa biedrs un komisijas priekšsēdētājs Vadims Faļkovs uzsvēra, ka cenu saskaņā ar līgumu bija paredzēts celt vēl 2013.gadā. Tas gan ir klajā pretrunā Rīgas mēra Nila Ušakova izteikumiem pērn februāri, kad Brandava uzņēmums jau prasīja palielināt tarifu.

Toreiz Ušakovs rīdziniekus mierināja, apgalvojot, ka tarifu celšanu nepieļauj ar Rīgas satiksmi slēgtais līgums.

Cenu izlīdzināšana ar sabiedrisko transportu atļaušot pasažieriem mikroautobusos daudz plašāk  izmantot e-talonus. Tomēr braukt gribētājiem jāatceras, ka   atšķirībā no trolejbusiem un tramvajiem, mikroautobusos netiek piemērota lielākā daļa no tur pieejamām braukšanas atlaidēm.

0 Komentāru