1 komentārs

Arī Latvijā ir pieejami līdzīgi siltumizolācijas materiāli, kādi tika izmantoti Londonas augstceltnē ”Grenfell Tower” un kas veicināja straujo uguns izplatīšanos.

”Tieši šis Latvijā nav pieejams, tas tikai sertificēts Lielbritānijā, bet kaut ko līdzīgu var atrast,” atzina Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) Ekspertīzes nodaļas vadītājs Vadims Goremkins.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbildīgās institūcijas ir pieprasījušas no Lielbritānijas informāciju par ugunsgrēka izcelšanās apstākļiem un lietotajiem būvniecības materiāliem. Pēc detalizētākas informācijas saņemšanas BVKB lems, vai Latvijā būs nepieciešams veikt papildu pārbaudes augstceltņu un sabiedriski nozīmīgu būvju siltumizolācijas materiālu izmantošanā.

Būvniecības speciālisti skaidro, ka no ugunsgrēka nav pasargāts neviens, taču to ir iespējams novērst, ja tiek ievēroti visi būvniecības un ugunsdrošības noteikumi. Londonā, visticamāk, nav tikušas izmantotas pareizas būvniecības tehnoloģijas un nav ievēroti būvnoteikumi, taču Latvijā kas līdzīgs esot maz ticams.

Tikmēr Latvijas uzņēmums ”Skonto Plan”, kas būvē augstceltnes arī Londonā, atzīst, – arī viņu celtajās ēkās patlaban tiekot veiktas pārbaudes, lai secinātu, vai izmantoti atbilstoši materiāli, vai ir izbūvētas uguns barjeras, kā to prasa noteikumi.

”Šo situāciju, kas šobrīd notiek Londonā, varētu pielīdzināt situācijai, kas notika pēc ”Maxima” traģēdijas, kad būvnieks un klients sāk pievērst īpašu uzmanību tieši attiecīgajām prasībām. Tiek jautātas dažādas atskaites, vēlreiz celti augšā visi būvniecības mezgli, tiek veiktas pastiprinātas pārbaudes. Mūsu projektos nekādas neatbilstības netiek fiksētas,” sacīja ”Skonto Plan” projektēšanas daļas vadītājs Artūrs Hirkovskis.

Kā ziņots, 14. jūnijā Londonas augstceltnē ”Grenfell Tower” izcēlās postošs ugunsgrēks. Par bojāgājušiem tiek uzskatīti aptuveni 80 cilvēki.

 

Foto: traģēdija Londonā – ugunsgrēks “Grenfell Tower”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl